بایکوت ۲۰ساله چاپلین در هالیوود

پسر چارلی چاپلین در مصاحبه اخیر خود با یک مجله انگلیسی، از تحریم ۲۰ ساله پدرش از سوی استودیوهای هالیوودی به دلایل سیاسی سخن گفت. به گزارش خبرگزاری فارس، چارلی چاپلین، مشهورترین کمدین جهان، به مدت 20 سال به خاطر دیدگاه‌های چپ‌گرایانه‌ سیاسی‌اش از سوی تمامی استودیوهای هالیوودی بایکوت شده بود، ولی این مساله هیچ‌گاه باعث نشد که او یک مرد خانواده نباشد یا دست از جست‌وجوی خوشبختی بردارد.

 این صحبت‌هایی است که ایوجین چاپلین، پسر این بازیگر بزرگ، در مصاحبه اخیر خود با مجله انگلیسی «کلوزر» عنوان کرده‌ است. زمانی‌که در سال 1972، چارلی چاپلین برای گرفتن جایزه افتخاری اسکار بر سکو ایستاد، حضار برای بیش از 12 دقیقه، او را به صورت ایستاده تشویق کردند، طولانی‌ترین تشویق ایستاده‌ای که تاریخ برگزاری جوایز اسکار به خود دید. ایوجین گفت: این اولین بازگشت پدرم به هالیوود، آن هم پس از 20 سال تحریم بود. او در دوران مک‌کارتی به خاطر دیدگاه‌های چپ‌گرایانه‌اش تحریم شده بود.
وی افزود: برای پدرم لحظات بسیار سختی بود. او حقیقتا نمی‌خواست که روی سن برود؛ ولی مادرم او را به این کار تشویق کرد، به طوری که زمانی‌که پدرم روی سن رفته بود، خیلی دستپاچه و سردرگم بود.
بنا بر این گزارش، به عقیده بسیاری دو دهه‌ای که چارلی چاپلین در تبعید بوده برای او دوران بسیار دردناکی بوده است، آن‌چنان‌که به او لقب «ولگرد کوچک» را داده بودند. ولی آنچه پسر چارلی چاپلین درباره این دوران به مجله «کلوزر» گفته، بسیار متفاوت است. او در این ایام با همسر چهارمش، اونا اونیل و هشت فرزندانش در اراضی‌اش در سوئیس زندگی می‌کرد.
/ 0 نظر / 31 بازدید