مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳٩٠/۱/۱٠

 ک کتاب که درباره رهبر مغول ها نوشته شده بود، جایزه عجیب ترین عنوان کتاب سال را به خود اختصاص داد. به گزارش آسوشیتدپرس؛ کتاب «مدیریت یک تجربه پزشکی : راه چنگیز خان» که نویسنده آن مایکل آر.یانگ است، دیروز جمعه جایزه دیاگرام که به عجیب ترین عنوان کتاب سال اهدا می شود، را از آن خود کرد. این کتاب توانست رقبای جدی چون رمانی به نام «بچه عشق یک شبه ایتالیایی» را پشت سر بگذارد. گروه داوری گفت این کتاب با کسب بیش از نیمی از آرای شرکت کنندگان توانست نام خود را به عنوان برنده این دوره ثبت کند. رای گیری اینترنتی برای انتخاب برنده این جایزه از میان فهرست نهایی در سایت «بوک سلر» انجام شد. به فهرست نهایی این جایزه شش کتاب راه یافته بودند که از میان 66 شرکت کننده انتخاب شده بودند.
این فهرست شامل این آثار بود : «بچه عشق یک شبه ایتالیایی ها» یک رمان عاشقانه به قلم کتی ویلیامز، «سخاوتمندی مرگ» نوشته گارسیا نوشتاین، «گزارش هشتمین سمپوزیوم بین المللی داستانی صدای جوشکاری» مجموعه داستانی ارائه شده در یک گردهمایی در آلمان، کتاب «سگت چه رنگی است؟» برای دوستداران حیوانات به قلم جوئل سیلورمن، «اسطوره آتشفشان اجتماعی» که در آن یک جامعه شناس هارواردی از شهروندان چینی می خواهد تا احساساتشان را درباره بازار چینی بیان کنند به قلم مارتین کینگ وایت از رقبای کتاب یانگ در این فهرست بودند. طبق مقررات این جایزه کتاب هایی در این رقابت شرکت می کنند که جدی باشند و عنوان آنها هم با توجه به موضوع انتخاب شده باشد.
موضوغ کتاب برنده درباره این است که چگونه می توان یک امپراتوری ساخت که در آن جایگاه دندانپزشکی شما هم حفظ باشد. نویسنده این کتاب که یک دندانپزشک سابق است و اکنون به عنوان معلم دندانپزشکی در یک کلینیک تدریس می کند، در این کتاب به بررسی این مساله می پردازد که علیرغم دیدگاه غرب نسبت به افسانه چنگیز خان با واژه هایی منفی، هوشیاری او موجب ساخته شدن یک تجارت پررونق شد. جایزه دیاگرام که از سال 1978 اهدا می شود توسط مجله بوک سلر بریتانیا راه اندازی شده است. کتاب هایی مثل «شادی جوجه ها» ، «چگونه از کشتی های بزرگ اجتناب کنیم؟»، «زندگی با بوتاکس های دیوانه» از جمله برنده های پیشین این رقابت هستند.

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar