مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/٢٥

موخوره به دنبال ایجاد آسیب شدیدتر ریزش مو از بیشترین دلایل مراجعه بیماران به پزشک است. بنابراین شناخت علل آسیب دیدگی مو و پیشگیری از آنها ضروری است و به همه افراد توصیه می شود. 
دکتر محمد علی نیلفروش زاده ضمن بیان مطلب فوق گفت: موخوره دو یا چند شاخه شدن انتهای موها است که بسیار شایع است و بیشتر در زنانی که موهای بلند دارند، ایجاد می شود. همچنین موخوره نوعی شکستگی ساقه مو است که در اثر دستکاری زیاد موها ایجاد می شود.  دکتر نیلفروش زاده افزود: از علل مهم موخوره برس یا شانه کشیدن شدید و محکم موهایی است که در هم فرو رفته اند که حتما باید از این کار اجتناب کرد. به علاوه موخوره زمانی که ایجاد می شود چاره ای برای ترمیم آن وجود ندارد و نوک موها که چند رشته شده است را نمی توان بهم چسباند.  وی یادآور شد: هر چند برخی حالت دهنده های حاوی پروتئین های هیدرولیزه ممکن است به طور موقت تا حدودی آن را ترمیم کند اما پس از گذشت چند ساعت و یا بعد از شستن موها، اثر آنها از بین می رود. بنابراین تنها راه درمان موخوره آن است که موها را از بالای قسمتی که دچار موخوره شده اند، کوتاه کرد که این کار باعث می شود شکاف ایجاده شده در نوک مو به سمت ریشه مو حرکت نکند و از بدتر شدن وضعیت پیشگیری کند. از طرفی دیگر، بلند بودن موها در ایجاد موخوره نقش دارد بنابراین افرادی که زیاد دچار موخوره می شوند، بهتر است موهای خود را به طور مرتب کوتاه کنند. 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar