مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/٢۱


بر اساس تحقیق جدیدی از سوی دانشمندان دانشگاه توفتز در ماساچوست، مصرف روزانه بادام می تواند به میزان قابل توجهی از مقدار دو نشانگر زیستی مربوط به استرس اکسیدیته در افرادی که دارای کلسترول بالا هستند، بکاهد.
جفری بلومبرگ از محققان این پژوهش و دستیاران وی دریافته اند که بادام ها به میزان موفقیت آمیزی مقدار پلاسما مالوندیال دی هید یا MDA و ایزوپروستانهای ادراری را در یک گروه 27 نفری از زنان و مردان داوطلب که کلسترول بالا داشتند،  کاهش دهند.
بلومبرگ رییس آزمایشگاه تحقیقاتی آنتی اکسیدانها در مرکز تحقیقات تغذیه انسانی روی پیری با عنوان جین مایر»USPA« در توفتز است.
محققان در این مطالعات نمونه های آزمایشگاهی از خون و ادرار افراد تحت آزمایش را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این داوطلبان سه روش درمانی رژیمی مختلف را استفاده کرده بودند که شامل مقدار مساوی از کالری های مشخصی در هر ماه بود. این پژوهش در یک آزمایش بالینی دو طرفه و با انتخاب اتفاقی صورت گرفت، بنابراین روش درمانی برای هر داوطلب به طور اتفاقی انتخاب شد.
محققان در نظر داشتند که تاثیرات آنتی اکسیدانی احتمالی بادام ها را بررسی کنند.  محققان دریافتند: در افرادی که دوز کامل بادام معادل 73 گرم در روز مصرف کرده بودند، مقدار این دو نشانگر زیستی که نشانه ای بیماری زا است، کاهش پیدا کرد.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar