مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/٢۱


 هندوانه، میوه ای شیرین و آبدار است. مصرف آن موجب رفع تشنگی در هوای گرم تابستان می شود، ضدسرطان و ضد آسیب های پوستی است که بر اثر تابش مستقیم نور خورشید ایجاد شده است.
مرتضی صفوی  گفت: هندوانه از میوه های فصل تابستان و دارای آنتی اکسیدان های طبیعی مانند بتاکاروتن، لیکوپن، ویتامین C، ویتامین A (به شکل بتاکاروتن) است که این میوه را از سایر میوه ها متمایز می کند.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: هندوانه سرشار از پتاسیم است. خوردن هندوانه برای افراد دیابتی مفید نیست; زیرا قند موجود در هندوانه در افراد دیابتی سبب می شود قند خون بسرعت بالا رود بنابراین از خوردن هنداونه پرهیز کنند.
صفوی گفت: آنتی اکسیدان های موجود در هندوانه نقش فعالی در واکنش های شیمیایی بدن دارند. آرژنین  یکی از موادی است که در هندوانه وجود دارد و باعث می شود اکسید نیتریک در بدن افزایش پیدا کند. اکسیدنیتریک بازکننده عروق خونی است.

 

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar