مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/٢۱


پژوهشگران به تازگی دریافته اند که راز کاهش وزن در ژنها نهفته است.
یک پژوهش جدید نشان داده است: راز کم کردن وزن به جای اینکه به شدت رژیم گرفتن بستگی داشته باشد، بیشتر با نوع ژنهای فرد ارتباط  دارد.  بر اساس این تحقیق برخی از زنان به لحاظ ژنتیکی، بدنشان به گونه ای برنامه ریزی شده که در صورتی که اقدام به رژیم گرفتن کنند، بهتر از دیگران موفق می شوند، وزن خود را کاهش دهند.
روزنامه تلگراف چاپ انگلیس در مقاله ای در این خصوص آورده است: این فاکتور می تواند توجیه کند که چرا برخی از زنان با وجودی که رژیم های سختی را برای لاغر شدن دنبال می کنند اما موفق نمی شوند به میزان قابل ملاحظه ای وزن خود را کاهش دهند در حالی که برخی دیگر با یک رژیم ساده کربوهیدراتی، راحت تر خود را لاغر می کنند.
محققان دانشگاه استانفورد در آمریکا پس از ماه ها مطالعه روی بیش از 100 زن مبتلا به اضافه وزن که رژیم های مختلفی را برای کاهش وزن خود آزمایش کرده بودند،  به این کشف رسیدند. آنها دی ان آی این زنان را در جستجوی 5 ژن مرتبط با نحوه استفاده بدن از چربی و کربوهیدرات تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند: زنانی که رژیم های آنها متناسب با نوع ساختار ژنتیکی شان است، می توانند سه برابر بیش از سایر زنان وزن کم کنند.
محققان باتوجه به این پژوهش تاکید کردند که استفاده از اطلاعات ژنتیکی می تواند در کمک به کاهش وزن و مقابله با چاقی موثر باشد.

 

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar