مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/٢۱

دبیر سیزدهمین همایش روز جهانی آسم گفت: جدیدترین مطالعه ای که در خصوص شیوع علایم آسم در تهران صورت گرفته نشان می دهد، میزان شیوع این بیماری در تهران به 35 درصد می رسد.
دکتر محمدرضا فضل اللهی در آستانه برگزاری روز جهانی آسم در گفتگو با ایرنا با بیان این مطلب افزود: طی این مطالعه که سال گذشته در تهران انجام شد شیوع علایم آسم در گروه های سنی مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت که نتایج آن نشان داد بیشترین شیوع آسم در کودکان است.
فوق تخصص ایمونولوژی یادآور شد: مهمترین علت افزایش شیوع آسم در تهران، آلودگی هوا، تغییر در شیوه زندگی و گرایش به صنعتی شدن زندگی ها و تغییر در الگوی تغذیه ای افراد از جمله استفاده از افزودنی های مواد غذایی است.به طور کلی 80 درصد کودکان مبتلا به آسم ، به خصوص آسمی که زمینه آلرژیک دارد علایم این بیماری را تا قبل از پنج سالگی نشان می دهند.
فوق تخصص ایمونولوژی اظهار داشت: شایعترین بیماری مزمن در کودکان، آسم است و علاوه بر این مهمترین علت منجر به بستری شدن کودک در بیمارستان نیز آسم به شمار می رود. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: به طور کلی بر پایه مطالعات انجام شده میزان شیوع آسم در شهر های مختلف کشور، بین 7 درصد تا 15 درصد متغیر است و به طور متوسط شیوع آسم در کشور 10 درصد عنوان می شود. دبیر سیزدهمین همایش روز جهانی آسم که در تاریخ 13 اردیبشهت ماه برگزار می شود با بیان اینکه علل آسم شامل علل ژنتیکی و محیطی است گفت: در آسمی که علل ژنتیک دارد بیمار به طور ارثی و ژنتیکی زمینه ابتلا به آسم را دارد اما در آسمی که تحت تاثیر عوامل محیطی بروز می کند ، شیوه زندگی ، آلودگی هوا ، تغییرات آب و هوایی و ... منجر به بروز علایم آسم می شود. فوق تخصص ایمونولوژی اضافه کرد: همچنین استفاده زیاد از افزودنی ها در مواد غذایی، مصرف سیگار و دخانیات و استفاده از برخی آنتی بیوتیک ها می تواند بروز علایم آسم را به جلو بیندازد و یا اینکه باعث شدت بیماری شود. وی با بیان اینکه مهمترین علامت آسم سرفه های طولانی مدت بیشتر از چهار هفته است گفت: این علایم می تواند به صورت خس خس سینه و یا تنگی نفس نیز بروز کند که معمولا در کودکان و در سنین پایین بیشتر به صورت سرفه های طولانی مدت دیده می شود.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar