مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/٢۱

 
افزایش حجم چربی زیر پوست شکم نخستین علامت سندرم متابولیک است که منجر به افزایش مقاومت بدن به انسولین،اختلال در تحمل گلوکز و در نهایت احتمال ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می دهد.  
امیر افتخارزاده ،محقق و عضو انجمن دیابت ایران گفت: "سندرم متابولیک" نوعی اختلال در سوخت و ساز (متابولیسم) بدن است که فرد را مستعد ابتلا به دیابت کرده که این امر در افراد چاق شیوع بیشتری دارد. 
وی ادامه داد:افزایش حجم چربی زیر پوست شکم ،نخستین علامت سندرم متابولیک بوده که با افزایش "تری گلیسیرید" همراه است،که در این حالت فرد باید به منظور تشخیص سندرم متابولیک به سرعت مورد بررسی قرار گیرد. 
افتخارزاده تصریح کرد:افزایش مقاومت بدن نسبت به تولید انسولین (از نخستین هشداردهنده ها برای ابتلا به دیابت)،افزایش احتمال قند ناشتا و اختلال در تحمل گلوکز که به "پیش دیابت" معروف هستند،سرعت ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می دهند. 
همچنین: ادامه افزایش مقاومت بدن نسبت به تولید انسولین و اختلال در توانایی پانکراس برای تولید انسولین،پیش دیابت را به دیابت ملیتوس نوع 2 پیشرفته تبدیل می کند. 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar