مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/۱٧


هندی ها به خوردن غذاهای تند و پرچاشنی معروف هستند، آیا هیچ وقت تصور کرده اید که این چاشنی ها می توانند غیر از طعم بخشیدن به غذا، مزیت دیگری نیز داشته باشند؟   به گزارش  ایسنا، شبکه خبری تورنتونیوز در مقاله ای می نویسد: چاشنی علاوه بر اینکه طعم مطبوع و دلچسبی را به غذای شما می دهند در عین حال مزایای پزشکی متنوعی نیز دارند و برای انسان مفید هستند.   چاشنی ها قرن هاست که به دلیل برخورداری از مزایای درمانی و خواص پزشکی استفاده می شوند و محققان هنوز به مطالعات خود برای بررسی خواص شفابخش آنها ادامه می دهند.   در این مقاله به چند نمونه از این چاشنی های مفید و خواص درمانی آنها اشاره شده است که عبارتند از:  
1   -پودر فلفل; این چاشنی درد مفاصل را تسکین می دهد. تحقیقات نشان می دهد; کاپسایسین موجود در فلفل تند دارای خاصیت ضدالتهابی است که می تواند در تسکین و کاهش تورم و دردهای ناشی از آرتریت مفید باشد.  
2-   دارچین; این چاشنی از بدن در برابر بیماری دیابت نوع دوم و بیماریهای قلبی محافظت می کند. بر اساس مطالعات; مصرف حدود نصف قاشق چایخوری دارچین گلوکز خون، کلسترول و میزان چربی تری گلیسیرید را پایین می آورد.  
3 -  پودر سیر; سلامت قلب شما را بهبود می بخشد. مصرف پودر سیر می تواند مقدار کلسترول و تری گلیسیرید را به طور متوسط تا 10 درصد کاهش دهد.  
4-   میخک; روغن میخک برای تسکین دندان درد شناخته شده است و بعنوان یک دهان شویه فوق العاده عالی، قابل استفاده است. ماده اصلی این روغن "اوگنول" است که خاصیت ضدالتهابی دارد و می تواند به کاهش سفتی و درد در عارضه آرتریت یا التهاب مفاصل کمک کند. میخک همچنین طبع گرم دارد و قبض دستگاه گوارش را کاهش داده و فرآیند هضم را تحریک می کند.  
5 -  زنجبیل; این چاشنی نیز حاوی انواع آنتی اکسیدان ها است و برای حفاظت از بدن در برابر بیماریها مفید است. زنجبیل اسپاسم ها را تسکین داده و نفخ دستگاه گوارشی را کاهش می دهد. همچنین درمان فوق العاده خوبی برای حالت تهوع مربوط به بیماری مسافرت یا بارداری است.  

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar