مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/۱٥


استفاده از پله ها از معدود فعالیت های روزانه است که از حد خفیف تا شدید قابل انجام است، تغییر نمی کند، نیاز به استفاده از وسیله خاصی هم ندارد و در عین حال انجام آن احمقانه به نظر نمی رسد. 
   پژوهشگران ایرلندی تاکید کردند: استفاده از پله ها می تواند به حفظ تناسب اندام و در نتیجه بهره مندی از سلامت بیشتر، کمک کند.  
این محققان پس از تجزیه و تحلیل پیامدهای بالا رفتن از پله ها یک یا دو نوبت در طول یک روز کاری به این نتایج دست یافته اند.  
روزنامه گلوب اند میل به نقل از پروفسور کولین بورهام استاد انستیتو کالج دانشگاهی دوبلین در بخش ورزش و سلامت نوشت: نکته اصلی در این پژوهش این است که استفاده از پله ها از معدود فعالیت های روزانه است که از حد خفیف تا شدید قابل انجام است، تغییر نمی کند، نیاز به استفاده از وسیله خاصی هم ندارد و در عین حال انجام آن احمقانه به نظر نمی رسد.  
این تحقیق روی 8 زن فارغ التحصیل دانشگاه دوبلین انجام گرفت که در نوبت ها و دوره های مختلف از پله ها بالا می رفتند.  
محققان دریافتند: پس از پایان دوره در مقایسه با گروه کنترل در زنانی که از پله استفاده کرده بودند، 17 درصد تناسب آیروبیک افزایش یافت و کلسترول بد در خون آنها نیز 8 درصد کاهش پیدا کرد.

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar