مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/۱٥

شرکت لاکهید مارتین با ابداع اسکلت بندی مصنوعی قابل پوشش برای سربازان، امکان حمل فردی تجهیزات را تا وزن 90 کیلوگرم برای سربازان به وجود آورده است.
شرکت لاکهید مارتین به منظور افزایش توانایی فیزیکی و مقاومت سربازان ابزاری جدید با نام اختصاری
HULC ارائه کرده است که توانایی حمل بیش از 90 کیلوگرم وزن را در فرد به وجود خواهد آورد.
به گفته متخصصان فردی که از این اسکلت بندی خارجی برای بلند کردن چنین وزنی استفاده می کند، تنها 2 الی 4 کیلوگرم اضافه بر وزن خود را احساس خواهد کرد. این در حالی است که وزن تجهیزات نظامی که توسط یک سرباز در برخی از عملیات حمل می شود گاهی به بیش از 58 کیلوگرم نیز می رسد.
توانایی
HULC در بهبود قدرت افراد متفاوت از دیگر انواع اسکلت بندی های خارجی بوده و به طول کابل انرژی خود محدود نیست. باطری تیتانیومی این ابزار که در قسمت پشت آن نصب شده است قدرتی 4 برابر باطری های لیتیومی داشته و می تواند تا 96 ساعت انرژی این اسکلت مصنوعی را تامین کند.
استفاده از
HULC بسیار ساده بوده و فرد می تواند به راحتی آن را به تن کند و در قسمتهای مچ دست، شانه ها و رانهای پا به بدن فرد بسته می شود. قسمت کف پا در این لباس تمامی وزن فرد را مستقیما به زمین منتقل می کند. همچنین در این قسمت حسگرهای فشارسنجی تعبیه شده است که می تواند اطلاعات مرتبط با سرعت و شیوه راه رفتن فرد را به رایانه ای خارج از منطقه ارسال کند که این رایانه با پردازش این اطلاعات حرکات اسکلت بندی خارجی را بهبود داده و سرعت می بخشد.
بر اساس گزارش ام اس ان بی سی،
HULC امکان راه رفتن، دویدن، زانو زدن و خزیدن از میان اجسام متفاوت را به فرد داده و در صورت نیاز به جدا شدن سریع این لباس از بدن فرد در عرض 30 ثانیه می توان HULC را از بدن جدا کرد.

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar