مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٢/۱٤

گذرنامه حجاجی که اقدام به نگهداری، حمل و یا قاچاق هر مقدار مواد مخدر به عربستان کنند، از یک تا 5 سال باطل و ممنوع‌الخروج می‌شوند.

طبق ماده 17 اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر، گذرنامه حجاجی که اقدام به نگهداری، حمل و یا قاچاق هر مقدار مواد مخدر به عربستان کنند از زمان قطعی شدن حکم گذرنامه آنها از یک تا پنج سال باطل و ممنوع‌الخروج می‌شوند.

جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این خصوص اظهار داشت: در صورت کشف هر نوع مواد مخدر از زائران بلافاصله گذرنامه و ویزای آنها اخذ و به مراجع قانونی معرفی می‌شوند و در مراجع قانونی نیز ضمن صدور کیفرخواست و محکومیت زائر، نسبت به ممنوع‌الخروج کردن وی اقدام می‌شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی حج، بر اساس قانون جدید که اخیرا ابلاغ شده، چنانچه اتباع جمهوری اسلامی با هر قصدی اقدام به نگهداری، حمل یا قاچاق هر مقدار مواد مخدر به داخل یا خارج از کشور کنند از زمان قطعی شدن حکم به مدت یک تا 5 سال گذرنامه آنان ابطال و ممنوع‌الخروج می‌شوند و بنابر این قانون در صورت تکرار، به مدت 5 تا 15 سال گذرنامه این افراد ابطال و ممنوع‌الخروج می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز از دریافت تعهد از زائران درباره سلامت و نداشتن اعتیاد برای اعزام به عمره مفرده و عتبات عالیات از امسال خبر داد.

علی لیـالی گفت: با اقدامات پیشگیرانه جدی و موثری که اجرا شد، امسال هیچ زائر معتادی وارد عربستان نشد.

وی تصریح کرد: در عمره مفرده امسال 124 نفر به جرم حمل مواد مخدر در ایران دستگیر و از ادامه سفر محروم شدند.

لیالی افزود: حضور یک معتاد یا حمل‌کننده مواد مخدر در سفرهای زیارتی موجب خدشه‌دار شدن اقتدار نظام می‌شود.

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar