مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٥/٤

خطرات مصرف خودسرانه داروها

بوپر­نورفین و متادون: این داروها مخدری صنعتی بوده و در صورت عدم مصرف اصولی و تحت نظر پزشک اعتیادآور است. به­ علت دفع کُند دارو و تجمع دارو در بدن، خطر مسمومیت با این داروها وجود دارد.

کلونیدین: این دارو با این­که مخدر نیست و لیکن سوء­مصرف آن اعتیادآور است. کسانی که مشکلات مربوط به فشار خون و یا بیماریهای قلبی دارند و همچنین خانم­های باردار می­بایست فقط با تجویز پزشک از این دارو استفاده کنند. این دارو سبب خشکی دهان، خواب­آلودگی و افت فشار خون می­شود.

نالترکسون: داروی ضد مخدری که برای ایجاد انزجار و تنفرسازی از مصرف مواد، میان عموم مصرف گردیده، دارویی بسیار مفید بوده و در عین­حال بسیار خطرناک است. این دارو در صورت مصرف غیر اصولی مخصوصاً در فرد مصرف­کننده، خطر مرگ وجود دارد.

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar