مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/٢٤

 


محققان دانشگاه ایلینویز در شیکاگو برای نخستین بار بخشی از مغز را کشف کرده اند که در بیماری ام اس آسیب می بیند و میزان مواد ناقل شیمیایی در آن کم می شوند.

 به گزارش خبرگزاری شینهوا از واشنگتن، محققان طی مقاله ای در شماره اخیر نشریه مغز Brain اعلام کردند مراحل پاتولوژیک بیماری ام اس هنوز به طور کامل مشخص نشده است ولی پزشکان می دانند که نفوذ گلبول های سفید خون و گذشتن آنها از سد خونی مغزی، از عوامل دخیل در این بیماری است.

دکتر دوگلاس فینشتاین و همکارانش اعلام کردند: ناقل عصبی یا نوروترانسمیتر نورآدرنالین، نقشی مهم در این بیماری ایفا می کند و همچنین از سد خونی مغزی دفاع می کند.

منابع عظیم این ناقل عصبی به طور عمده، بخشی از مغز به نام لوکوس سرلئوس است LC و اکنون محققان با بررسی پانزده ساله خود دریافته اند با بررسی این منطقه، می توان به بروز زودهنگام بیماری ام اس پی برد.

 بیماری ام.اس ( مولیتپل اسکلروزیس ) یکی از شایع ترین بیماری های سیستم اعصاب مرکزی ( مغز و نخاع ) است و بر اثر تخریب غلاف میلین ایجاد می شود.

میلین غلافی است که فیبرهای عصبی را احاطه می کند و در انتقال سریع امواج عصبی نقش بسیار مهمی دارد.

در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد اما شیوه های درمان موجود در تغییر سرعت روند بیماری مؤثر هستند.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar