مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/۱٩

بررسیها نشان داده تاثیر رفتاری مصرف نوشابه ها و شیرینی جات به گونه ایست که بهتر است افراد نا آرام از مصرف آنها پرهیز نمایند.
مواد غذایی گوناگون تاثیر قابل ملاحظه ای بر ترشح هورمونها و وضعیت رفتاری افراد دارد. در همین زمینه، مصرف برخی غذاها برای افراد نا آرام و غیر قابل انعطاف  ممنوع است.برخی از غذاها از جمله مواد فوق جزو مواد محرک به شمار می روند و ممکن است به طور لحظه ای و موقتی موجب آزاد شدن انرژی بدن هم بشوند اما پس از مدتی احساس خستگی و تحریک پذیری را در افراد افزایش می دهند.
مصرف زیاد موادغذایی حاوی کافئین مانند چای و قهوه و نوشابه های گازدار موجب افزایش ترشح هورمون استرس شده و گاهی اوقات حالت تهاجمی و تحریک پذیری افراد را به شدت افزایش می دهد.کافئین، همچنین جذب آهن را کاهش داده و موجب کم خونی ناشی از فقر آهن می شود. در ضمن می تواند ایجاد سردرد نیز بکند.
محققان معتقدند مصرف زیاد شیرینی جات و مواد قندی نیز در صورتی که به همراه مواد پروتئینی مصرف نشوند، موجب بروز خستگی و عصبانیت بیشتر در افراد مستعد می شود.

 

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar