مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/۱٩

در میان مواد مغذی مورد نیاز برای رشد قدی مصرف به اندازه پروتئین ها و املاح از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
دکتر نورا حکمتی متخصص تغذیه گفت: در بدن هورمونی بنام هورمون رشد وجود دارد که در سنین کودکی و نوجوانی تکثیر سلولی و غضروف را تحریک و موجب افزایش استخوان سازی می شود.
وی ادامه داد: انجام فعالیت های ورزشی نیز نقش موثری در افزایش قد خواهد داشت بنابراین هر چه تحرک افراد بیشتر باشد گردش املاح استخوانی نیز بیشتر خواهد بود.
دکتر حکمتی اظهار داشت: بهتر است پروتئین مصرفی از منابع پروتئین حیوانی مثل گوشت گوسفند و گاو مرغ و ماهی تخم مرغ و شیر باشد همچنین در میان املاحی که برای رشد قدی لازم و ضروری هستند مصرف کلسیم مانند شیر ماست و پنیر و بستنی و فسفر منیزیم و روی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

 

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :






Powered by WebGozar