مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/۱٩

تحقیقات نشان می دهد: افسردگی خطر نارسایی قلبی را تشدید می کند.
محققان آمریکایی اعلام کردند که بیماران قلبی که افسرده می شوند بدون توجه به فاکتور مصرف داروی ضد افسردگی، بیشتر در معرض ابتلا به نارسایی عضوی قلب قرار دارند.
محققان می گویند: این اولین پژوهشی است که نشان می دهد، افسردگی خطر ابتلا به نارسایی قلب را افزایش می دهد. مطالعات حاکی است; نارسایی قلبی بیماری مزمنی است که هم اکنون حداقل پنج میلیون نفر در آمریکا به آن مبتلا هستند. دراین عارضه، قلب به تدریج توان پمپاژ کردن خون به طور موثر و مطلوب را از دست می دهد.
 هایدی مای، محقق مرکز پزشکی اینترمانتن در اوتا در این باره خاطرنشان کرد: یافته های ما تایید می کند که افسردگی یک فاکتور خطرزای مهم و نوظهور برای ابتلا به نارسایی قلب در بیمارانی است که به امراض قلبی - عروقی مبتلا هستند.
شرح این تحقیقات در مجله کالج کاردیولوژی امریکا به چاپ رسیده است. در بررسی های قبلی نیز معلوم شده بود که ابتلا به افسردگی پس از حمله قلبی سه برابر بیشتر است و بیماران افسرده نیز بیشتر در معرض خطر سکته دوم قلبی هستند.
دکتر مای در مطالعات خود تلاش کرد دریابد که  آیا بیماری قلب و افسردگی با هم روی نارسایی قلبی تاثیر دارد. طبق آمار انجمن قلب آمریکا هر ساله بیش از 550 هزار نفر در ایالات متحده به نارسایی قلبی مبتلا می شوند و این عارضه سالانه هزینه ای معادل 35میلیارد دلار بر این کشور تحمیل می کند.
در این تحقیق، پژوهشگران حدود 14 هزار بیمار مبتلا به گرفتگی سرخرگ های قلبی را تحت آزمایش بررسی قرار دارند. در زمان تشخیص بیماری هیچ یک از این افراد دچار نارسایی قلبی یا افسردگی نبودند. این بیماران تا زمان ابتلا به نارسایی قلب و تا هنگام مرگ تحت نظر بودند. محققان با بررسی اطلاعات به دست آمده دریافتند: احتمال بروز نارسایی قلبی در افرادی که به تدریج دچار افسردگی شده بودند،  بسیار بیشتر بود.
محققان تاکید کردند: بر اساس این یافته داروهای ضد افسردگی نیز نمی توانند خطرات جسمی  و رفتاری مربوط به افسردگی و نارسایی قلبی را تغییر دهند مگر این که علائم افسردگی واقعا در فرد بهبود پیدا کند.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar