مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/۱٢

محققان در یک پژوهش امیدوارکننده تاکید کردند: زنانی که دوبار یا بیشتر تجربه سقط جنین داشته اند هم می توانند دوباره باردار شوند.

بر اساس یک پژوهش جدید، حتی برای بیش از 80 درصد از زنانی که دو نوبت یا بیشتر سقط جنین کرده اند با مراقبت های حمایتی، امکان بارداری موفق وجود دارد.
پژوهشگران می گویند: هرچند سقط جنین امر شایعی است و 30 درصد از تمام زنان حداقل یک بار در طول عمر خود با این موضوع مواجه می شوند و یک یا دو درصد از آنها سه نوبت یا بیشتر سقط جنین را تجربه می کنند، اما تاکنون مطالعات بسیار اندکی برای بررسی دلایل و روشهای معالجه آن انجام گرفته است.
این تحقیقات از سوی روت لاتی استادیار زنان و مامایی در مرکز پزشکی دانشگاه استانفورد انجام گرفته است.دکتر لاتی در این باره تصریح کرد: ما می توانیم اقدامات درمانی و مراقبتی بهتری در این زمینه انجام دهیم.به گزارش واشنگتن پست، 40 تا 50 درصد از موارد سقط جنین هیچ دلیل مشخصی ندارند. البته برخی از موارد سقط جنین تاکنون مورد بررسی قرار گرفته اند. برای مثال مشکلات غدد درون ریز مثل بیماری تیروئید، عامل 15 تا 20 درصد موارد سقط جنین است. در این زمینه هم چنین جهش های ژنتیکی، مشکلات خونی و رحمی و نیز برخی از عفونت ها نقش چند درصدی در اثرگذاری خود را ایفا می کنند.

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar