مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/٩

یک متخصص اعصاب و روان گفت: مرگ ناگهانی بر اثر مصرف قرص های اکس ناشی از تعریق شدید، افزایش دمای بدن و ایجاد تشنج است.
دکتر امیررضا چمنی اظهار کرد: قرص اکس از ترکیبات آمفتامین تشکیل شده که با نام های قرص اکس، قرص شادی، شیشه و کریستال شناخته می شود که معمولا دو اثر عمده تحریک مغز و توهم زایی از عوارض آن بر مغز است و توهم بینایی و شنوایی را به دنبال دارد.
وی گفت: در صورت مصرف قرص های اکس فرد دچار جنون آنی، بدبینی و خطای ادراکی می شود; به طوری که در درک مسافت و سرعت دچار مشکل خواهد شد.
چمنی با بیان اینکه این قرص با رنگهای زرد، سفید، قهوه ای و با طرح های مختلف به روش های استنشاقی و تزریقی مصرف می شود، گفت: آثار کوتاه مدت و گذرای قرص اکس، آرامش، لذت، انرژی کاذب، تشدید عواطف، اعتماد به نفس کاذب و سرخوشی است. همچنین علائم جسمی آن شامل خشکی دهان، تاری دید، انقباض چشم ها، احساس تهوع و بی اشتهایی است.
این روانپزشک در ادامه افزود: قرص اکس با تاثیر بر قسمت مرکز تفکر مغز سبب اختلال تفکر و هذیان در فرد می شود. همچنین با تاثیر منفی بر قسمت مرکز حافظه مغز باعث ایجاد حواس پرتی و اختلال حافظه می شود.
وی از دیگر عوارض مصرف قرص های اکس و شادی آور را ایجاد اختلال خواب و قوای جنسی و تغییرات خلق وخو عنوان کرد و اظهار داشت: مصرف کنندگان این قرص در معرض بیماری های قلب و عروق، افزایش فشار خون، تندی ضربان و سکته قرار دارند. همچنین در سیستم عضلانی عوارضی همچون انقباض عضلات فک و صورت، ناهماهنگی در حرکات و لرزش در اندام ها را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر آن، زردی، نارسایی های کبدی و کلیوی و در مواردی مرگ ناگهانی را نیز به همراه دارد.
این متخصص اعصاب و روان، مرگ ناگهانی در مصرف قرص های اکس را ناشی از تعریق شدید، افزایش دمای بدن و ایجاد تشنج و کما دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه قرص اکس وابستگی جسمی ندارد و به شدت در فرد وابستگی روانی ایجاد می کند، اگر فرد تمایل به ترک نیز داشته باشد با عوارض شدید روحی و روانی مواجه می شود که باید تحت درمان با داروهای ضد افسردگی قرار گرفته و از این طریق اقدام به ترک کند.

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar