مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/٩

برخی از پژوهش‌گران استفاده از تصاویر و فیلم های مستحجن  را با مصرف مواد مخدر مقایسه می‌کنند و ادعا می‌کنند که دیدن صفحات تصاویر و فیلم های مستحجن  در اینترنت، تفاوتی با استعمال مواد مخدر ندارد. اینان می‌گویند یک بار دیدن تصاویر و فیلم های مستحجن  ، برای ابتلا به اعتیاد کافی است: «چون کاربر به تمایلات جنسی انحرافی‌ای که از وجود آن‌ها خبر نداشته، پی می‌برد.»
مجله‌ی فمینیستی "اما" (Emma) در آلمان حتی از این هم فراتر رفته و ادعا کرده است، که اعتیاد به سکس در اینترنت با پدوفیلی (داشتن تمایلات جنسی انجام س ک  س با بچه) در پیوندند. در مقاله‌ای در این مجله آمده است: «عرضه‌ی تصاویر و فیلم های مستحجن  در اینترنت، می‌تواند کاربر معمولی را به یک پدوفیل تبدیل کند.»

دیوید گئوکر (David Goecker)، کارشناسی که در مؤسسه‌ی "شاریته ـ روانکاوی مردان پدوفیل" کار می‌کند، با نظر نویسنده‌ی "اما" مخالف است و می‌گوید: «این تمایل جنسی در مردان، پیش از آن که از پ ورن وهای س ک س با کودکان استفاده کنند،‌ وجود داشته.» او معتقد است: «هنوز نمی‌توان به‌طور جدی گفت ‌که تا چه اندازه رفتارهای جنسی انسا‌ن‌ها با استفاده از پ ورن و تغییر می‌ کند.

توضیح : انتشار مطالب مستهجن چه در سطح فدرال و چه در سطح ایالت‌ها، در ۴۰ ایالت آمریکا ممنوع است. در رابطه با خطرات هرزه نگاری ، نظرات یکی از  روان درمانگر‌های غربی به نام دکتر‌ هارولد ووث استاد دانشکده کارل منینگر ، را در همین وبلاگ مطالعه فرمایید.

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar