مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/٩

زردی یک مشکل به نسبت حاد به ویژه در کودکان و نوزادان است که التهاب کبد در بروز آن نقش دارد.
جعفر عادلی متخصص بیماری های داخلی گفت: زردی یک مشکل به نسبت حاد به ویژه در کودکان و نوزادان است و عوامل احتمالی مختلفی در بروز آن نقش دارند که از بین آنها مشکلات صفراوی بیشتر به چشم می آید.
وی تصریح کرد: در زردی بیلی روبین "ماده رنگی در صفرا" دچار اختلال شدید شده و موجب می شود پوست و چشم ها رنگ زردی پیدا کنند.
عادلی ادامه داد:اغلب تومور یاسنگ صفراوی موجب انسداد مجاری کیسه صفرا می شوند و این تنگ شدن مجرای صفراوی از مهم ترین علت های زردی هستند.
وی افزود: شواهد نشان می دهند که التهاب کبد به ویژه ابتلا به هپاتیت و نیز اشکال در خون رسانی به کبد در بروز زردی نقش داشته و در مبتلایان به این بیماری عوارض ایجاد شده را تشدید می کند.
عادلی خاطرنشان کرد: زردی علاوه بر چشم و پوست، مخاط های پوششی بدن را نیز درگیر می کند و در نوزادان بر حسب زمان بروز آن، مشکلات متعددی از خفیف تا شدید به وجود می آورد.
وی گفت: زردی نوزادان در برخی موارد طبیعی و مشکل خاصی را به وجود نمی آورد ولی در مواردی که به علت ناسازگاری خون مادر و جنین به وجود می آید خطرناک است.عادلی تاکید کرد: در نوزادانی که زردی مشکل آفرین است بهترین اقدام ،ادامه تغذیه نوزاد با شیر مادر بوده که برای درمان زردی نوزاد باید از دادن هر نوع ماده غذایی غیر از شیر مادر مانند آب قند، ترنجبین، شیر خشک، خودداری شود و نوزاد باید هر چه سریعتر تحت نظر پزشک معالج مداوا شود. 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar