مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/٩

آلرژی غذایی، واکنش بیش از اندازه ی سیستم ایمنی بدن به برخی از مواد غذایی است ،که علاوه بر عوارض معمول آلرژی، احتمال بروز سردردهای میگرنی را نیز افزایش می دهد.
  علیرضا ضیایی استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد فزود: آلرژی غذایی واکنش بیش از اندازه ی دستگاه ایمنی بدن به برخی از مواد غذایی است که به طور معمول بی خطر هستند.
وی با بیان این که علایم آلرژی غذایی به طور معمول در عرض چند دقیقه تا چند ساعت پس از خوردن آن غذا بروز می کند تاکید کرد: در بعضی از موارد ممکن است علایم این حساسیت غذایی تا چند روز پس از مصرف غذا نیز مشاهده شود.
ضیایی گفت: علایم شایع آلرژی غذایی شامل اسهال، دردشکمی ، مشکلات پوستی، تورم صورت، دست ها و پاها ، تهوع، سرفه وآسم است ویا حتی آلرژی غذایی ،احتمال بروز سردردهای میگرنی را افزایش می دهد.
وی خاطر نشان کرد: هر گونه غذایی که مصرف می شود، می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند، اما غذاهایی مانند شیرگاو، تخم مرغ، گندم، آجیل، تخمه آفتاب گردان و شکلات بیشتر از بقیه موجب این حالت می شوند.

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar