مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/٩

یه جا میخونید خود ارضائی بده یه جا میخونید خوبه خلاصه مقالات بیشتر به جای آنکه کمک کننده باشه گمراه کننده شده و کاربران رو دچار سردرگمی کرده .  خود ارضائی عملیست که انسان بواسطه  تخیلات خود با فرد دیگری در ذهن خود رابطه جنسی را ساخته و با آن خود را ارضاء می کند .  

روانشناسان یا نوگرایانی  که افکار به اصطلاح  روشنفکرانه ای  دارند ( نمونه بالا )  ادعا میکنند که اگر خود ارضایی بد بود خدا دستگاه تناسلی انسان رو در دسترسش قرار نمیداد مثلا پشت کمرش قرار میداد که دستش بهش نرسه خب این هم استدلال جالبیست در نوع خود مسئله ای که عرض کردم   شوخی نیست من خودم دریک برنامه  تلویزیونی که مثلا برنامه روانشناسی بود با چشمان خودم   دیدم که به این امر استدلال میکردندو می گفتند  خود ارضائی خوبه .


خودارضائی

یه جا میخونید خود ارضائی بده یه جا میخونید خوبه خلاصه مقالات بیشتر به جای آنکه کمک کننده باشه گمراه کننده شده و کاربران رو دچار سردرگمی کرده .  خود ارضائی عملیست که انسان بواسطه  تخیلات خود با فرد دیگری در ذهن خود رابطه جنسی را ساخته و با آن خود را ارضاء می کند .  

روانشناسان یا نوگرایانی  که افکار به اصطلاح  روشنفکرانه ای  دارند ( نمونه بالا )  ادعا میکنند که اگر خود ارضایی بد بود خدا دستگاه تناسلی انسان رو در دسترسش قرار نمیداد مثلا پشت کمرش قرار میداد که دستش بهش نرسه خب این هم استدلال جالبیست در نوع خود مسئله ای که عرض کردم   شوخی نیست من خودم دریک برنامه  تلویزیونی که مثلا برنامه روانشناسی بود با چشمان خودم   دیدم که به این امر استدلال میکردندو می گفتند  خود ارضائی خوبه .

عنوان شده در مدارس کشورهای اروپایی ( آلمان ) خود ارضایی اموزش داد ه می شود بله این درسته در مدراس المان خودارضائی اموزش داده میشه درمدارس امریکا اشنایی با کاندوم و ... اموزش داده میشه اما علت چیست ؟ خود ارضایی جهت اشنایی با فانتزیهای جنسی و لذت جنسی در سنین حدودا بین 9 تا 13 سالگی ( سن بلوغ) آموزش داده میشه اما در این آموزشها مهارتهای جلوگیری از اعتیاد به امر خود ارضائی نیز قرار داده شده .و این عمل ( اعتیاد به خود ارضائی)  را مناسب نمیدانند .  جهت اطلاع دوستان مراکزی برای ترک خود ارضائی در اغلب کشورها ایجاد شده است .

ما یک خود ارضائی داریم و یک اعتیاد به عمل خود ارضائی بحث ما در مورد اعتیاد به این عمل میباشد باز هم تاکید دارم اعتیاد  وقتی اعتیاد در هر عملی پدیدار بشود یعنی زیاده روی و عادت به انجام مکرر آن عمل مسلما زیان آور است . من تاکید میکنم بین خود ارضائی و اعتیاد به ان تفاوت قائل شوید تا مطالب را بهتر درک کنید .

 مغز انسان قابلیتهای ویژه ای داره ، انسان موجودی سازگاراست یعنی خیلی زود با شرایط جاری خود را وفق میدهد و کم کم عادت میکند فردی که به عمل خود ارضائی اعتیاد داشته باشد مغز خود را شرطی می کند یعنی به تمام سیستم ها و دستگاه های عصبی که در عمل جنسی فعال هستند دستور داده می شود تا فقط از طریق  ذهنیتی که ساخته شده صحنه های که در خودارضایی در ذهن فرد ساخته می شود عمل ارضاء شدن صورت پذیرد به مرور زمان انسان از حالتی غیر از آن به نقطه اوج نمی رسد .نکته بعدی به علت آنکه در عمل خود ارضائی فشار به دستگاه تناسلی ( الت) بیشتر از رابطه جنسی میباشد  از اینرو افرادی که به این عمل اعتیاد دارند به خاطر کمتر بودن فشار بر آلت در رابطه جنسی  نسبت به خود ارضائی در نتیجه  از رابطه جنسی لذتی نخواهند برد و در نهایت ناچارا باید با خود ارضائی خود را به اوج برسانند . من بر سر مسایل پزشکی و عوارضی که برای اعتیاد به خود ارضائی عنوان شده بحثی ندارم چرا که با یه جستجوی ساده مقالات بیشماری در این خصوص قابل دسترس میباشد و به لحاظ شرعی این عمل حرام است .

اما از نظر روحی معمولا افرادی که به عمل خود ارضائی اعتیاد دارند ترجیح میدهند بیشتر تنها باشند معمولا دچار  . احساس استرس و کلافگی - احساس خواب آلودگی و کسالت و عدم تمرکز در انجام فعالیتهای فکری و ذهنی می شوند . 

از نقطه نظر علمی :  

اندام های جنسی انرژی را تولید می کنند که باعث ایجاد تمایلات و گرایش های جنسی در افراد می شود؛ اما به منظور تولید یک چنین انرژیی، اندام های جنسی باید از منبع ذهنی تغذیه شوند. افکار و تصورات جنسی به عنوان مواد اولیه ی تولید اسپرم و انرژی جنسی محسوب می شوند.  

نوگرایانی که بر روی ارتباط جنسی تحقیق و بررسی می کنند، به سادگی به خود اجازه می دهند که قدرت و حق انتخاب جوانان را از بین ببرند. برخی از آنها مواردی نظیر "خود ارضایی" را به جوانان پیشنهاد می کنند. کینسی، مستر و جانسون که به عنوان پایه گذاران مطالعات جنسی نوین شناخته می شوند بر این عقیده اند که یک جوان می تواند چندین مرتبه در طول روز خود ارضایی کند چراکه علم پزشکی هیچ گونه تاثیر جانبی خطرناکی را پیدا نکرده که مربوط به خودارضایی باشد. آنها بر این باورند که اهمیت خود ارضایی به ویژه در زمان بلوغ که خصوصیات های زنانه و مردانه در افراد بروز می کند از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و به همان اندازه که در مردها اهمیت دارد برای خانم ها نیز مهم است. این افراد حتی معتقدند که زن و مرد می توانند در طول زمان قاعدگی ، با هم ارتباط جنسی داشته باشند؛ اما پژوهش های علمی اثبات کرده اند  اعتیاد به عمل خود ارضائی خود تخریبی و  اینکه برقراری رابطه جنسی در زمان قاعدگی خطرناک و در عین حال زیان آور است چراکه در این زمان مواد مرده و فاسد از بدن زن خارج می شود که اگر آلت تناسلی مرد با این مواد تماس پیدا کند آنها را جذب کرده، خواص آن از طریق خون به سلول های عصبی مغز انتقال پیدا می کند و بر روی قدرت جنسی مرد تاثیر نامطلوبی می گذارد. تعداد دیگری از این محققان معتقدند که برقراری ارتباط جنسی از راه مقعد بلامانع بوده و می تواند بر طبق توافق طرفین انجام پذیرد. در مقابل این ادعا باید اظهار داشت که هر یک از ارگان های بدن برای انجام دادن کار خاصی ایحاد شده اند و عملکرد مقعد نیز تخلیه مدفوع است. افرادی که این کار را انجام می دهند به عضلات همکش و تنگ کننده ی باسن (Sphincters) خود آسیب وارد کرده و سبب بروز بواسیر و سایر عفونت های شدید روده و اثنی عشر می شوند. شایان ذکر است که برقراری یک چنین روابطی به عنوان عمده ترین عامل انتقال بیماری های جنسی از جمله ایدز در میان مردهای هم جنس باز تلقی می شود.

حال آنکه در دستورات اسلامی ( اگه نمیگید من امولم)  هم خود ارضائی ( حرام است )  هم رابطه جنسی در دوران قاعدگی ( حرام است ) و هم رابطه جنسی از راه مقعد ( در صورت رضایت زن مکروه و در صورت عدم رضایت زن حرام )  توصیه هایی داشته .

بشنوید از فروید بنیانگذار علم روابط جنسی :  

 فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگـذاری مـی کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشــد، یک زن را در ذهن خود مجسم می کند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه جنسی می شود. در این حال خستگی چند برابر می شود، چرا که فرد هم از نظر جنسی از خود کار می کشد و هم از نظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می شود و سبب بروز انزال های شبانه ناخواسته می شود. به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال های شبانه افزایش می یابد.  

ساموئل اون ویر، فیلسوف، انسان شناس، و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی، در کتاب خود با عنوان "یادگیری علوم فردی" در مورد این هوای سرد جذب شده تصریح می دارد که: " در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می کنند، به راحتی می توان گفت که چه ایرادی می تواند بوجود آید. زمانی که آنها خود ارضایی می کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند. وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تاثیر خالی بودن کیسه های منی، این کیسه ها سعی می کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می شود. این سیگنال ها به مغز فرستاده می شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می رود، و در نتیجه فرد از نظر ذهنی خسته می شود. بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت های ذهنی خود را به طور 100% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را 100% محکوم می کنیم.

خودارضایی در خانم ها نیز به چشم می خورد و این امر، هم دردناک است و هم زجر آور. برخی از مضرات در خانم ها و آقایون مشابه است: اختلال در رشد سیستم عصبی، مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سر زندگی، کاهش قدرت حافظه و عدم تمایل به جنس مخالف. در خانم ها شاهد ناباروری نیز خواهیم بود. بدترین پی آمدی که در خانم ها می توان مشاهده کرد رفتارهای متعارض روانی-اجتماعی است. خانم هایی که مرتکب این امر می شوند به مروز زمان نمی توانند با هیچ مردی ارتباط جنسی برقرار کنند چرا که به تدریج توانایی های اولیه جنسی خود را از دست میدهند. خانمی که خود ارضایی نمی کند، همچنان سرزندگی، زیبایی، برق چشمان، و توانایی جذب بالای خود را حفظ خواهد نمود. خانم ها باید از مشاهده ی تصاویر محرک جنسی خودداری کنند، در مکالمات مبتذل شرکت نکنند، و فقط با افراد شایسته ارتباط دوستی برقرار کنند.  

من دیگه نمیدونم به چه زبونی از خود ارضائی بگم حالا اینکه خوبه یا بد با توجه به مقاله درج شده تشخیصش با شماست همانطور که  خواندید در این مقاله سعی شد از  افرادی که خود از محققان بزرگ هستند و کشورهای اروپائی هم مقالات آنهارا درج و بکار میگیرند  در  این خصوص مطلب بذارم اگر باز هم قانع نشدید کتاب زهیر عشق نوشته مایکل اسمیت را تهیه کنید به فارسی هم ترجمه شده .

ترک عمل اعتیاد به خود ارضائی :

مقاله از علی سلطانی مجد

در ترک هر عادتی مهم اینه که ایا ما واقعا قصد ترک داریم یا یه تصمیم موقتیست به هر حال تکلیف خودتان را روشن کنید .  مهمترین آیتم برای  ترک خود ارضائی پرهیز از دیدن تصاویر محرک غیر اخلاقی خودتون رو گول نزنید اگر هدف ترک باشد فایلهای تصویری را کامل حذف میکنید نه اینکه برای روز مبادا نگهداری کنید این طرز فکر یعنی بازگشت دوباره پس حداقل با خودتون رو راست باشید  - پرهیز از تنها بودن در محیط شخصی مثل اتاق شخصی . تخلیه زود به زود مثانه - عدم پوشیدن لباسهای تنگ - هر موقع تحریک می شوید یه دوش آب سرد بگیرید یا اگر امکان رفتن به حمام نیست میتوانید در دستشوئی (توالت) الت تناسلی خود را در معرض اب سرد قرار دهید این مسئله خیلی در کاهش تحریک شدن تاثیر داره. موقع خواب لباسهایتان را درنیاورید و به روی شکم نخوابید . یعنی صورتتان روبه بالا قرار بگیرد. اگر بواسطه انجام عمل خود ارضائی  احساس گناه میکنید مطمئن باشید خدا همیشه راه بازگشت رو قرار داده .  

برخی از افراد عادت دارند قبل از خواب عمل خود ارضائی انجام دهند این افراد مغز خود را شرطی کرده اند که بدون انجام عمل خود ارضایی خوابشان نبرد مسلما بعد از عمل خود ارضایی به خاطر انرژی از دست رفته احساس خستگی بوجود آمده باعث خواب میشه .         

اما مهمترین بخش ، مطمئنا ترک هر عادتی برای انسان سخته و اگر اون عادت لذتبخش باشه و از نوع جنسی هم باشه که جای خود داره   ، چون انسان موجود لذت جو و لذت طلبیست .  پس ترک اعتیاد به خود ارضایی در عمل ساده نیست اما غیر ممکنم نیست .  

ترک یکباره تقریبا غیر ممکنه و بازگشت پذیره اما ترک تدریجی ان راحتر میباشد.  بعنوان مثال اگر روزانه دو مرتبه این عمل را انجام میدهید به مدت 10 روز آنرا به روزی یکمرتبه کاهش دهید . و مجداد پس از 10 روز انرا به یک روز در میان ( تا اینجا شد 20 روز برای فردی که روزی دو مرتبه انجام میدهد ) مسلما زمانی که ابزارهای تحریک را ازخود دور کنید ترک ان راحتر میباشد. به همین ترتیب 10 روز 10 روز از انجام عمل بکاهید. نکته مهم و اساسی ( اگر باز نمیگید فکرم بستست) افرادی که اهل نماز خواندن هستند حتما میدانند پس از عمل خود ارضایی باید قبل از نماز غسل به جا اورند از اینرو این افراد راحتر می توانند خود ارضایی را ترک کنند .  

من فکر میکنم با این مقاله توانسته باشم تا حدودی سردرگمیهای بوجود امده افراد در مورد خود ارضایی و اعتیاد به آنرا  برطرف کرده باشم .  با هم در خاتمه عرض میکنم هدف روشن کردن  موضوعات بوده قصد توهین به شخصی را نداشتم از اینرو از نظرات شما نسبت به این پست استقبال خواهم کرد .

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar