مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱۱/٩

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: تمامی مراکز ترک اعتیاد تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور موظف به صدور گواهی تحت درمان و کاهش آسیب معتادان هستند.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه به زودی گواهی ترک اعتیاد و یا در حال ترک اعتیاد معتادان در مراکز ترک اعتیاد کشور صادر می شود گفت: این گواهی تا زمان ترک کامل معتاد در اختیار معتادان است تا به موجب قانون دستگیر نشوند.

احمد اسفندیاری در گفتگو با مهر با استناد به قانون اصلاحیه مبارزه با مواد مخدر گفت: معتادان مکلفند با مراجعه به مراکز مجاز دولتی، غیر دولتی، خصوصی یا سازمانهای مردم نهاد اقدام به ترک اعتیاد کنند و در صورت داشتن گواهی تحت درمان و کاهش آسیب از تعقیب کیفری معاف می شود.

وی افزود: بر اساس این قانون معتادانی که اقدام به ترک اعتیاد نکنند مجرم هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: تمامی مراکز ترک اعتیاد تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور موظف به صدور گواهی تحت درمان و کاهش آسیب معتادان هستند.

اسفندیاری در پاسخ به این پرسش که هنوز تعداد زیادی از کمپهای ترک اعتیاد گواهی درحال ترک صادر نمی کنند گفت: بهزیستی سه ماه وقت دارد تا این آیین نامه را ابلاغ کند که به زودی با ابلاغ این آیین نامه صدور گواهی اجباری می شود.

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :






Powered by WebGozar