مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٠/٢٦

در تحقیق جدیدی که از سوی محققان استرالیایی در دانشگاه آدلاید انجام گرفته معلوم شده که جنسیت نوزاد نحوه واکنش او را در برابر تنش ها و استرس ها در دوران بارداری تعیین می کند و نشان می دهد که نوزاد تا چه حد توانایی دارد از مشکلات زمان بارداری جان سالم بدر برد.
پژوهشگران خاطر نشان کردند که نوزادان دختر و پسر در دوران بارداری، الگوهای متفاوتی از رشد و نمو را نشان می دهند. این تنش ها شامل استعمال سیگار از سوی مادر و استرس های روانی هستند.
روزنامه دیلی اکسپرس در این باره افزود: این تحقیق از سوی گروه رشد و بارداری در انستیتو رابینسون در بیمارستان لیل مک اوین و به سرپرستی ویکی کلیفتون استادیار دانشگاه آدلاید انجام گرفته است.
کلیفتول در این رابطه اظهار داشت: ما دریافته ایم که نوزادان دختر و پسر در دوران بارداری مادر با تنظیم الگوهای رشد آنها به طور متفاوت به یک عامل استرس زا واکنش نشان خواهند داد.
این تحقیق نشان داد: رشد جنین پسر در زمانی که مادر استرس دارد، متوقف نمی شود و ادامه پیدا می کند و بنابراین تا جایی که ممکن باشد، جنین رشد می کند اما رشد جنین دختر در واکنش به استرس مادر در حین بارداری اندکی کاهش می یابد. هر چند این کاهش زیاد نیست، اما رشد جنین را محدود می کند و در نتیجه نوزاد دختر زیر میانگین وزن طبیعی متولد می شود.

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar