مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٠/٢٦

پژوهشگران تاکید کردند: فست فودها نه تنها برای سلامت جسمی مضر هستند بلکه می توانند موجب کم طاقتی و رفتارهای عجولانه و بی صبرانه در افراد شوند.
ایده ای که در ابتدا موجب شد، فست فودها رواج پیدا کنند، افزایش کارایی بود; به طوری که به افراد امکان می دهد به سرعت وعده غذایی خود را به پایان رسانده و بتوانند به کارهای دیگر بپردازند.
اما در پژوهشی که به تازگی از سوی محققان دانشگاه تورنتو انجام گرفته، معلوم شد: استفاده زیاد از این نوع غذاها می تواند اشخاص را کم تحمل و کم طاقت کند. در نتیجه آنها ترجیح می دهند; محصولاتی را تهیه کنند که در وقتشان صرفه جویی کند اما در عوض میزان صرفه جویی در هزینه را در نظر نمی گیرند.  دکتر چن - بو زونگ دستیار نویسنده این پژوهش خاطرنشان کرد: فست فودها باعث می شوند که فرهنگ صرفه جویی در وقت حتی در مواقعی هم که فاکتور زمان چندان اهمیت ندارد در اولویت قرار بگیرد و عجله کردن جزو فرهنگ زندگی مردم شود.  مجله سایکولوژیکال ساینس در این باره می افزاید که حتی نگاه کردن به اسم شرکت های تولید کننده فست فودها این حالت عجولانه و کم طاقتی را در افراد تداعی می کند.

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar