مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٠/٢۳

  براساس تحقیق جدیدی از سوی دانشمندان دانشگاه توفتز در ماساچوست ، مصرف روزانه بادام می تواند به میزان قابل توجهی از مقدار دو نشانگر زیستی مربوط به استرس در افرادی که دارای کلسترول بالا هستند، بکاهد.
جفری بلومبرگ از محققان این پژوهش و دستیاران وی دریافته اند که بادام ها به میزان موفقیت آمیزی مقدار پلاسما مالوندیال دی هید یا MDA و ایزوپروستان های ادراری را در یک گروه 27 نفری از زنان و مردان داوطلب که کلسترول بالا داشتند،  کاهش دادند.
محققان در این مطالعات نمونه های آزمایشگاهی از خون و ادرار افراد تحت آزمایش را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این داوطلبان 3 روش درمانی رژیمی مختلف را استفاده کرده بودند که شامل مقدار مساوی از کالری های مشخصی در هر ماه بود. این پژوهش در یک آزمایش بالینی دو طرفه و با انتخاب اتفاقی صورت گرفت، بنابراین روش درمانی برای هر داوطلب به طور اتفاقی انتخاب شد.
محققان در نظر داشتند که تاثیرات آنتی اکسیدانی احتمالی بادام ها را بررسی کنند.
محققان دریافتند در افرادی که دوز کامل بادام معادل 73 گرم در روز مصرف کرده بودند، مقدار این دو نشانگر زیستی که نشانه ای بیماری زا است، کاهش پیدا کرد.

 

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar