مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٠/٢۳


محققان اعلام کردند: انگل ها باعث بروز آلرژی های فصلی می شوند.
به گزارش ایسنا، همیشه تصور می شود که علف ها، چمن ها، دانه ها و گل ها و درخت ها سبب بروز شایعترین علائم آنفلوآنزای فصلی می شوند اما از این پس بر اساس یک تحقیق جدید، فاکتور دیگری را نیز باید به این عوامل اضافه کنیم; چون محققان ادعا کرده اند که انگل ها نیز سبب بروز التهابات آلرژیک سینوسی می شوند.
آنزیم های گرده ای بی ضرر گیاهان، سیستم ایمنی بدن انسان را گیج می کنند و منجر به واکنش های آلرژیک مانند آبریزش از بینی و چشم ها می شود اما ممکن است انسانها در ابتدا این سیستم دفاعی را علیه انگل ها بکار بگیرند.
دکتر روزلان مدزیتوف متخصص ایمونولوژی در دانشگاه ییل در این باره خاطرنشان کرد: بر اساس این تحقیق می توان چنین نتیجه گرفت که کرم های انگلی می توانند عامل بروز واکنش های آلرژیک مشابه باشند. بعلاوه درک چگونگی عملکرد آلرژی ها به طور دقیق دانشمندان را به چالش کشیده است چون سیستم ایمنی بدن در برابر مواد آلرژی زا نسبت به سایر مواد خارجی به شیوه ای متفاوت عمل می کند و محققان اخیرا نوعی از گلبولهای سفید خونی را موسوم به «باسوفیل ها» کشف کرده اند که علل بروز بسیاری از واکنش های آلرژیک هستند.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar