مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٠/٢۳

چند سالی میشه که در زمینه روابط دو جنس مخالف و مسایل جنسی تحقیق میکنم ، شاهد درج مقالات متعددی در سایتها وبلاگها ، کتب ، مجلات ، روزنامه ها و ... بودم روابط دو جنس مخالف رو در فرهنگهای مختلف بررسی کردم همینطور مسایل جنسی رو  انتظار داشتم در تحقیقاتم در مورد سایر فرهنگها به تفاوتهای زیادی برسم ، تفاوت در واقعیت و حقیقته ،  ما  حقایق را میدانیم ولی در نظر نمیگیریم در نتیجه  به واقعیتها  عادت  میکنیم، ولی  آنها سعی میکنند در واقعیتهایی که ساختند و درگیر آن شدند  به حقایق فکر کنند و به آن برسند. ( بعنوان مثال ما فکر میکنیم هر کاری


تفاوت آزادی  و بی بند و باری

چند سالی میشه که در زمینه روابط دو جنس مخالف و مسایل جنسی تحقیق میکنم ، شاهد درج مقالات متعددی در سایتها وبلاگها ، کتب ، مجلات ، روزنامه ها و ... بودم روابط دو جنس مخالف رو در فرهنگهای مختلف بررسی کردم همینطور مسایل جنسی رو  انتظار داشتم در تحقیقاتم در مورد سایر فرهنگها به تفاوتهای زیادی برسم ، تفاوت در واقعیت و حقیقته ،  ما  حقایق را میدانیم ولی در نظر نمیگیریم در نتیجه  به واقعیتها  عادت  میکنیم، ولی  آنها سعی میکنند در واقعیتهایی که ساختند و درگیر آن شدند  به حقایق فکر کنند و به آن برسند. ( بعنوان مثال ما فکر میکنیم هر کاری انها انجام میدهند درسته چند سال طول میکشه که اونکارو از انها یاد بگیریم زمانی که یاد میگیریم دو سال بعدش اونا به این نتیجه میرسند که اونکار درست نبوده و این چرخه ادامه دارد . ما ها دنبال الگو هستیم و تا زمانی که دنبال الگو باشیم خودمان الگو نمی شویم ) 

تفاوت آزادی با بی بندو باری :

مقاله از علی سلطانی مجد 

معنی آزادی مسلما خیلی گستردس اما ساده ترین معنی که میشه برای آزادی بکار گرفت  : آزادی عبارت است از اسوده بیان کردن ، رفتار کردن ، زندگی کردن به شرط آنکه امنیت ما ، احترام ما و حقوق ما رعایت شود و در عین حال آ زادی ما باعث خدشه دار شدن حقوق دیگران نشود.  افراد آزاد اندیش را در عام افرادی با ذهنیت باز  ( Open Mind) خطاب میکنند این افراد دارای ظرفیتهای بالا در پذیرش انتقادات و رویاروئی با مسائل جاری اجتماع هستند به نوعی واقع بین و حقیقت جو . www.asheghi4u.blogsky.com

 ایده افراد ازاد اندیش از نظر اعتقادی اینگونه است که انها به اعتقادات دیگران احترام میگذارند و اعتقادات را امری شخصی میداند هر کسی دین خود آئین خود و تا جایی که اعتقادات دیگری باعث  تجاوز به حریم خصوصی انها و اعتقادات شخصی انها را زیر سوال نبرد قابل احترا م است .  بعنوان مثال در خانواده ای  دختری پوشش مانتو را انتخاب میکند دختری چادر و ... . و پدر و مادر در عین حال که برای فرزندان خود ارزش قائل هستند تا جای یکه امنیت انها به خطر نیافتد برای انها ازادی رفتار و کردار و عمل قائل می شوند. در این خانواده ها همه اعضا می توانند ازادانه نظر خود را ابراز کنند  به انتخابهای هم احترام میگذارند و ...

پدر ومادرهای  آزاد اندیش نباید کاری کنند که فرزندانشان مجبور به دروغگویی بشوند . به هر حال باید با وقایع جاری زندگی کرد مسلم بدونید هر انسانی در سنی خاص جذب جنس مخالف خود می شود( همانند خوده شما )  با برخورد صحیح و کنترل دو را دور که باعث  حس بی اعتمادی در فرزندان نشود با شناخت طرف مقابل  به جای انکه کاری  کنید که فرزندتان مخفیانه  اقدامی  انجام دهد و متاسفانه در دادم افراد دیگر بیافتد و نتواند مشکلش را با شما در میان بگذراد ،  با نظارت شما و اطلاع شما فردی مناسب را انتخاب کند نظارت به معنای محدودیت نیست اما محدودیت بخشی از نظارت میباشد.  . یک اعتماد دو طرفه پدر فرزندی یا مادر فرزندی میتونه لازمه ارتباط نزدیک اعضای خانواده باشه . 

معنی بی بند وباری : 

بی بند وباری عبارت است از آسوده بیان کردن ، رفتار کردن ، زندگی کردن بدون در نظر گرفتن مرز و حقوق دیگران و البته عموما در بی بندو باری امنیت فرد به خطر می افتد . بعنوان مثال اینگونه افراد با شعار من اونطور که دوست دارم زندگی میکنم ، اونطور که دلم بخواد میپوشم ، هرجا که دلم بخواد میرم ، به کسی ربط نداره من چه کار میکنم ، با هر کی بخوام میرم تا هر زمان که بخوام و ... این افراد در عین حال که خود را ازاد اندیش عنوان میکنند به هیچ وجه در مقابل انتقادات واکنش صحیحی انجام نمیدهند و عموما یا محلی که در ان انتقاد صورت میگیرد را ترک  ویا پرخاشگری  و یا فحاشی می کنند و جبهه گیری می کنند . این افراد قدرت پذیرش اعتقادات دیگران را ندارند وهر اعتقادی خلاف اعتقاد خود را به تمسخر میگیرند - این افراد اگر چه واقع بین هستند اما حقیقتجو نیستند . در جمع این افراد اگر کسی اهل دین و مذهبی  و ... فورا تردش می کنند و واژه امول را به او نسبت می دهند .

سوالیکه مطرح میشه ایا فردی که قدرت پذیرش اعتقادات دیگران و انتقادات دیگران را نداره میتونه ادعای آزاد اندیش بودن را داشته باشه ؟

جدیدا تو کشور ما مد شده اگر فردی قید و بندی قائل نشه همه میگن وای چه پسر فهمیده ای  چه پدر  روشنفکری چه خانواده با فرهنگی  مثلا اگر برای پدری مهم نباشه که دخترش شب تا چه ساعتی بیرون بوده کجا بوده با کی بوده چی خورده چه کار کرده  اصلا دختر ( باکره) برگشته خونه یا نه همه دوستهای اون دختر میگن فلانی چه پدر روشنفکری داره خوش به حالش - ببینید ،  ارزش قائل شدن با اعتماد داشتن فرق داره مسلما اکثر پدرها به دخترشون و به سایر اعضای خانوادشون اعتماد دارند اما ارزش داشتن شما برای پدرتان زمانیست که پدرتون بدانند کجا میروید این یعنی ازادی و ان پدر این اجازه را به شما بدهد و اگر جایی باشد که امنیت شما در خطر است حداقل هشدار اولیه بدهد    یا اگه یه مرد پیدا بشه که براش مهم نباشه زنش چی می پوشه کجا میره با کی میره یا حتی جدیدا دوست پسر داشته باشه میگن چقدر شوهرت روشنفکره . کلا نبود قید و بند رو روشنفکری میدانیم ، ببخشید می دانند .

اما در مورد اسلام ، در کشور ما ،  نه ، اصلا در همین سایت مقالاتی که در ان حرفی از اسلام زده نمیشه اکثرا به به و چه چه ، چه پسر روشنفکری عجب سایت خوبی طرف چقدر فهمیدس اما تا یه جایی بیایم حرفی از اسلام یا مقاله ای تحت این عنوان درج کنیم . اقا شما چاپلوسی می کنید - باز دوباره حرف اسلام رو اوردید - این یارو چقدر اموله - این سایتم دیگه به درد نمیخوره  بماند که فحاشی های کاربران تایید نمی شود .  www.asheghi4u.blogsky.com

 ولی افرادی  هم که میان و این نظارت رو میدن تقصیری ندارند ما ایرانی ها ، هرجا  از اسلام حرفی زده میشه آنرا از دید سیاسی در نظر میگیریم . از اینرو اگر کسی حرفی حدیثی روایتی نقل قولی زا اسلام کنه فورا میگن این ادم افکار بسته ای داره . فقط کافیه بیاییم چهار تا متن یا مقاله تحریک امیز درج کنیم  .. اقا دمتون گرم عجب سایت توپی داری  و ... دست بردارید بابا .

اخه شما ها که ادعای ازد اندیشیتون میشه چرا تحمل شنیدن اعتقادات دیگران رو ندارید ؟ به نظر شما هر کی مثه شما فکر کنه انسان روشنفکریه ؟ یا هرجا کسی بگه جلو نفستونو بگیرید ادم بسته ایه ؟ من نه دنبال چاپلوسی هستم نه هدف سیاسی دارم نه ادم مذهبی هستم یه ادم ساده که نتیجه تحقیقاتشو یا گلچینی از مقالاتی که میتونه مفید باشه رو تهیه کردم گذاشتم تو سایت . بعضا برای  پیدا کردن یه مقاله شاید کلی سختی هم بکشیم  یه حرفی رو صادقانه میزنم باز هم تاکید میکنم ادم مذهبی نیستم ، در این چند سال تحقیقی که انجام دادم هیچ دینی به اندازه دین اسلام راجع به کوچکترین مسایل زناشویی و جنسی  روایات ، ایات و حدیثی ذکر نکرده و این حرف من نیست خودتون تحقیق کنید بذارید خودتون به این نتایج برسید تا باور کنید .

تمامی سبکهای رابطه جنسی که در مجلات و کتب معتبر جهانی درج شده در روایات و احادیث امامان و رسول اکرم (ص) درج شده  در ارشیو همین سایت با منبع به صورت مستند موجود است حتی درمورد علم پزشکی بعنوان مثال : اللّهُ یَعْلَمُ مَا تَحْمِلُ کُلُّ أُنثَى وَمَا تَغِیضُ الأَرْحَامُ وَمَا تَزْدَادُ وَکُلُّ شَیْءٍ عِندَهُ بِمِقْدَارٍ.خدا می داند هر (مادر) بارداری چه بار دارد , و می داند رحمها چه چیزی می مکند و چه چیزی را اضافه می کنند , و هر چیزی پیش او اندازه ای دارد. سوره الرعد آیه 8 .رحم (یا بعبارتی کیسه ای که جنین در آن بـسر می برد) , به جنین مـواد غـذائی می فـرسـتد و از همانجا نیز مواد برگشتی جـنـیـن را می گیرد . کُـرکها و پـرزهای کوچک رحم (یعنی کیسه رحم) که در خون مادر غـوطـه می خورند , هـمـه مـولکـولـهـائـی کـه از انـدازه مـشـخـصی بـزرگـتـر هـسـتند را , تصـفـیه می کنند .  

نکته مهم ما آزادی جنسی و بی بندو باری جنسی هم داریم  و خود مقاله ای مجزارا تشکیل میده که در صورت نیاز  آنرا درج خواهم نمود. 

( نگاهی به آنطرف)

دهه 60 میلادی دورانی بود که انقلاب س ک س ی در اروپا شکل گرفت یعنی روابط جنسی تا حد زیادی ازاد شد ، از بعد از این دهه پدیده احرافات جنسی شکل گرفت مثلا ارتباط جنسی با حیوانات تا ... سال 1990  به جایی رسیدند که بیش از چندین نوع  مختلف از انحرافات اخلاقی شکل گرفت و گروهای مختلفی بخشی از این انحرافات اخلاقی را گسترش داند همانند گرو ه های شیطان پرست که حتی خوردن ادرار و مدفوع و زباله را در چهارچوب روابط جنسی مجاز میدانستند کم کم   امار ازدواجها کم شد، باردرایها و تولد فرزندان بی سرپرست زیاد شد  ، خیانتهای جنسی زیاد شد بیماریهای مقاربتی افزایش پیدا کرد و ...  تا اینکه در سال 2002 مهمترین و بزرگترین مشکل اجتماعی در اروپا همین مسئله شد. همانند ازادی استفاده از اسلحه در امریکا که الان یکی از معضلات اجتماعی آنها را شامل میشه . اعتقاد شخصی من اینه که اگر انسان مرزی برای خود قائل نشه هر کاری بخواد بکنه به  نقطه ای میرسه که  زندگی براش جذابیتی نداره و خسته میشه و ممکنه بواسطه حذف محدودیتها و مرزها از خانواده ترد بشه  انجام این اعمال با جوانی کردنها فرق داره  مثلا انواع پارتی ها بره ( س پارتی - ا پارتی و...) - انواع نوشیدنیهارو امتحان کنه . انواع کشیدنیها رو بکشه ( از نظر دود) - انواع روابط رو تجربه کنه - هر طور بخواد تفریح کنه  که عموما تفریحات نا سالمه  با هر کی بخواد بگرده برقصه بخوابه و ... خلاصه اینکه کار ی نمانده باشه که نکرده باشه کلا در این حالت پس از خالی شدن انرژی نهفته  انگیزه از بین میره  ، خسته میشوند . ناگفته نماند پسران تا زمانی که عطش جنسیشان تامین می شود به ازدواج فکر نمیکنند. اساس خلقت مرد اینه خدا اینطور مردرو  افریده البته در زنها هم هست اما در مردان بیشتر به خاطر همین است که ارتباط جنسی قبل از ازدواج توصیه نمی شود . و یکی از دلایل کاسته شدن امار ازدواج میتواند همین فاکتور باشد.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar