مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۱٠/۳

  
یک دانشمند  استرالیایی در پژوهش جدید خود اعلام کرد: باکتری هایی که نوزاد در جریان زایمان طبیعی در تماس با آنها قرار می گیرد از او در برابر آسم و آلرژی ها محافظت می کند.  
این پژوهشگران تاکید کردند: نوزادانی که در زایمان طبیعی متولد می شوند در جریان وضع حمل در معرض باکتری هایی قرار می گیرند که مفید و سودمند هستند، اما در عوض نوزادانی که به روش سزارین متولد می شوند بیشتر مستعد ابتلا به آسم، آلرژی ها و عفونت ها هستند; چرا که از این باکتری های مفید موجود در بدن مادر بی نصیب می مانند.  
پرفسور پاتریشیا کانوای از دانشکده بیوتکنولوژی و علوم زیست مولکولی در دانشگاه نیوسوات ویلز استرالیا این تحقیقات را انجام داده است.  
به گزارش روزنامه  سیدنی مورنینگ هرالد، پرفسور کانوای در این باره تصریح کرد: این باکتری ها روی پوست نوزاد باقی می مانند و بعد می توانند در روده کلونی کنند و به این ترتیب نوزادان را در برابر میکروب های بیمارستان مصون خواهند کرد. برخی از این باکتری سبب شکل گیری سیستم  ایمنی متعادل در بدن کودک می شوند. بنابراین سزارین فرصت به دست آوردن بسیاری از باکتری های مفید مادر را از کودک وی سلب می کند.                                                        

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar