مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٩/۱٩

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا تاکید کردند که دیابت با بروز اختلالات مغزی مرتبط است. این محققان اظهار داشتند: سو» تغذیه در نحوه فرآوری قند در بدن که در مبتلایان به دیابت و چاقی بروز می کند، همچنین می تواند توجیهی برای علت بروز  اختلالات خلقی و سایر مشکلات روانی مثل بروز شیزوفرنی در این بیماران باشد. اشخاص مبتلا به دیابت در زمینه عملکرد انسولین مشکلاتی دارند و انسولین هورمونی است که  به تنظیم قند در بدن کمک می کند. 

کوین نیس وندر، غددشناس و محقق مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت در این باره گفت: دانشمندان می دانستند که افراد دیابتی در معرض خطر ابتلا به اختلالات روان پریشی  هستند و در این پژوهش عامل این ارتباط مشخص شده است.   از سوی دیگر، آئورلیو گالی، متخصص دیگر واندربیلت خاطرنشان کرد: نرخ افسردگی در جمعیت بیماران دیابتی 25 درصد است در حالی که در افراد سالم فقط 10 درصد  است.  
به گزارش لایوساینس، محققان دریافته اند که انسولین هم چنین ذخیره دوپامین در مغز را تنظیم می کند و اختلالات در فعالیت دوپامین با بروز اختلالات مغزی مثل افسردگی،  پارکینسون، شیزوفرنی و اختلال نقص توجه بیش فعالی ارتباط مستقیم دارد.        

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar