مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٩/۱٠


نتایج آخرین مطالعات نشان داده است; استفاده از انسولین برای درمان بیماران دیابتی در صورتی که بیمار مبتلا به فشار خون بالای مزمن باشد، مضر و خطرناک است.
انسولین هورمونی است که سطح گلوکز را کنترل می کند و گلوکز یک منبع اصلی انرژی است. انسولین با اثرگذاری روی کبد، ماهیچه ها و سلولهای چربی در خون تاثیر خود را روی گلوکز اعمال می کند. اینکه انسولین چه طور روی قلب تاثیر می گذارد خیلی مشخص نیست. مطالعات جانوری نشان می دهد که انسولین از قلب در برابر استرس حفاظت می کند. اما از سوی دیگر مطالعات بالینی نیز نشان داده است که وجود مقدار خیلی زیاد انسولین در خون با بروز نارسایی قلبی ارتباط مستقیم دارد.
گروهی از محققان به سرپرستی ای سی کومور و محقق دانشکده پزشکی دانشگاه شیبا در ژاپن این اطلاعات را از موشهای آزمایشگاهی در شرایطی که با فشار خون بالا مقاومت انسولینی از خود نشان می دهند بدست آورند. در این وضعیت سیگنال دهی انسولین در قلب افزایش پیدا می کند.
خبرگزاری شینهوا در این باره افزود: با اطلاعات حاصل شده معلوم شد که درمان انسولین در افرادی که مبتلا به فشار خون مزمن هستند، می تواند برای قلب آنها مضر باشد. شرح این یافته در مجله تحقیقات بالینی منتشر شده است.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar