مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٩/۱٠


کارشناسان اعلام کردند: به زودی تست های جدیدی ارائه خواهند شد که از روی تنفس می توانند دیابت را تشخیص دهند.
این تست ساده مجهز به حسگری بر اساس نانوفناوری است که با تجزیه و تحلیل تنفس افراد نشان می دهد; فرد مبتلا به دیابت نوع اول است. این حسگر که با موفقیت از سوی محققان سوئیسی مورد آزمایش قرار گرفته هم چنین در بخشهای اورژانس برای تشخیص سریع احتمال کاهش انسولین دیابتی در مبتلایان قابل استفاده خواهد بود.
کاهش انسولین دیابتی یک مشکل جدی است و زمانی رخ می دهد که بیماران دیابتی به اندازه کافی انسولین استفاده نمی کنند.
روزنامه یواس ای تودی در این باره نوشت: بیماران دیابتی حتی در خانه نیز می توانند از این تست ساده استفاده کنند تا اگر به انسولین بیشتر نیاز داشته باشند، مشخص شود.
محققان می گویند; در تنفس هر فردی مقدار اندکی از ماده شیمیایی موسوم به آستون وجود دارد اما کسانی که به دیابت نوع اول مبتلا هستند به طور غیرمعمول مقدار زیادی از این ماده شیمیایی در تنفس آنها آزاد می شود.
این محققان سپس یک شناساگر حساس به آستون طراحی کردند و با ترکیب آن با نانوذرات سرامیکی بین مجموعه ای از الکترودهای طلا، تست مزبور را ابداع کردند.


دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar