مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٩/۱٠

 دانشمندان می گویند بمب شیمیایی جدیدی ساخته اند که می تواند در درمان سرطان موثر واقع شود و عوارض جانبی کمتری نسبت به شیمی درمانی های رایج ایجاد کند.    به گزارش ایرنا به نقل از شینهوا، گروهی از دانشمندان آلمانی و آمریکایی در مرکز پزشکی اراسموس در بیمارستان دانشگاه روتردام، دو شیوه "شیمی درمانی" و "افزایش حرارت" را تلفیق کرده، آن را در یک قطره چربی کوچک قرار داده و در جریان خون رها کردند. نتایج اولیه نشان داد گرم شدن این بمب های شیمیایی موجب منفجر شدن آنها و در نتیجه آزاد شدن داروها می شود. این داروها می تواند کار خود را به صورت موضعی انجام داده و تومورهای سرطانی را از بین ببرد.

 

این بمب های شیمیایی در طول سفر خود در جریان خون، به سلول های بافت سالم آسیب نمی رساند. با گرم کردن تومورها تا دمای 42 درجه، این قطره ها به محض آنکه به تومور برسند منفجر می شوند و داروهای شیمی درمانی آزاد می شود. برخلاف شیوه های معمول درمان سرطان، در شیوه جدی میزان اندکی داروهای شیمی درمانی به بدن وارد می شود. این کار خطر عوارض جانبی را کاهش داده و ریزش مو و تحریک غشاهای مخاطی در بیماران کمتر دیده می شود.
این شیوه درمانی بر روی بیماران در اروپا با موفقیت زیادی آزمایش شده است.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar