مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۸/٢٧

قارچ ها از جمله مواد غذایی مهمی هستند که همواره تصور می شده نقش مفید و جدی در سالم نگه داشتن سیستم ایمنی بدن ایفا می کنند.  
به گزارش ایسنا،  این بار دانشمندان مرکز خدمات پژوهشی کشاورزی در آمریکا با انجام مطالعاتی روی مدل های جانوری و کشت های سلولی تاکید کردند که قارچ های دکمه ای سفید فعالیت سلولهای حیاتی و مهم را در سیستم ایمنی بدن تقویت می کنند.  
شرح این پژوهش حاصل تحقیقات دکتر سیمین میدانی رییس مرکز تحقیقات تغذیه انسانی جین مایر در دانشگاه توفتز آمریکا در مجله تغذیه منتشر شده است.  
محققان دریافته اند که قارچ های دکمه ای سفید با افزایش تولید پروتئین های ضد ویروسی و سایر پروتئین های موجود در سلولهای محافظ و ترمیم کننده،  عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. 

  به گزارش سایت علمی ساینس دیلی، محققان می گویند; قارچ های دکمه ای سفید، سلولهای بالغ سیستم ایمنی موسوم به سلولهای دنوریتیک را تقویت می کنند. این سلولها در مغز استخوان هستند و مانند سلولهایT    شکل در دستگاه ایمنی بدن، مهم و حیاتی هستند.   دکتر میدانی تصریح کرد: انسانها برای برخورداری از توان ایجاد سیستم دفاعی قوی در برابر عوامل بیماری زا باید ذخیره تغذیه ای مناسبی داشته باشند و قارچ ها یکی از مهمترین منابع تغذیه ای از این حیث هستند.  

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar