مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۸/۱٠

این موضوع حقیقت دارد که امروزه بیش از هر زمان دیگر مردان عجله ای برای متعهد گشتن به یک رابطه درازمدت از خود نشان نمی دهند. هنگامی که از مردان در مورد علل این مساله پرسش می شود، آنها معمولاچندین دلیل گوناگون را برای عدم آمادگیشان برای ازدواج مطرح می کنند، اما در کل 4 عامل عمده وجود دارند که تاثیر بسزایی روی رفتار مردان امروزی برای تن ندادن آنان به یک تعهد درازمدت اعمال می کنند:
    1 ــ مردان با فشار اجتماعی کمتری برای متاهل گشتن مواجه هستند...


 

چرا مردان از ازدواج فرار می کنند؟این موضوع حقیقت دارد که امروزه بیش از هر زمان دیگر مردان عجله ای برای متعهد گشتن به یک رابطه درازمدت از خود نشان نمی دهند. هنگامی که از مردان در مورد علل این مساله پرسش می شود، آنها معمولاچندین دلیل گوناگون را برای عدم آمادگیشان برای ازدواج مطرح می کنند، اما در کل 4 عامل عمده وجود دارند که تاثیر بسزایی روی رفتار مردان امروزی برای تن ندادن آنان به یک تعهد درازمدت اعمال می کنند:
    1 ــ مردان با فشار اجتماعی کمتری برای متاهل گشتن مواجه هستند.
    2 ــ مردان از پیامدهای احتمالی عدم موفقیت آمیز شدن رابطه وحشت دارند. رنج های عاطفی حاصل از جدایی می تواند برای مردان ویرانگر و طاقت فرسا باشد، اما آنها بیشتر نگران ریسک خسارات مالی که احتمال دارد هنگام جدایی و طلاق متحمل آن گردند، می باشند.
    3 ــ این در سرشت و طبیعت مردان است که هر چیزی را که موجب تغییر عمده و جدی در زندگیشان می شود را به تاخیر اندازند. ازدواج آغاز مشکلات یک مرد است. خواه مردان امروزی به این گفته اعتقاد داشته باشند و یا خیر. یک چیز مسلم است، مردان تمایلی به خروج از منطقه آسایش و فراغ خاطر خویش و گام نهادن به یک زندگی مملو از مسوولیت، سازش و از خودگذشتگی را ندارند.
    4 ــ مردان هنگامی تن به ازدواج می دهند که مطمئن شوند بهترین گزینه ممکن را انتخاب کرده اند. مردان همواره در این اندیشه اند که: نکند سر و کله یک دختر بهتر در زندگی آنها پیدا شود، اما آنها متعهد به یک رابطه باشند. بنابراین از متعهد شدن با دختر و یا زن فعلی زندگی خود سر باز می زند تا هنگام آشنایی با یک مورد بهتر تعهدی نسبت به مورد پیشین خود نداشته باشند.
    اما چگونه می توان مردان را پای بند یک رابطه درازمدت و تعهدآور ساخت؟ در زیر به 8 روش برای دستیابی به این منظور و آن که قلب یک مرد را فتح کنید ارائه شده است:
    1 ــ آگاهانه و معقولانه اطمینان یابید مردی که برگزیده اید را دوست داشته و می خواهید باقی عمر خود را با وی سپری کنید. بنابراین تا زمانی که کاملامتقاعد نشده اید برای یکدیگر مناسب هستید، اندیشه تعهد و ازدواج نباید به ذهن شما خطور کند. شناخت شما از او باید به حدی باشد که قادر به تعیین این موارد باشید که وی قادر به متعهد گشتن است. او برخوردار از بسیاری از و یژگی ها و صفاتی است که شما همواره در مرد دلخواه خود جستجو می کردید. شخصیت او شما را ملزم به احترام و ستایش می گرداند. او قبلادر آزمون وفاداری، صداقت، راستی و مراعات حال دیگران شما سربلند بیرون آمده است و آن که باید مطمئن گردید که وی شما را حقیقتا دوست دارد.
    2 ــ همواره همان فردی باشید که هستید و از ابراز ماهیت واقعی خود بیم نداشته باشید. این شاید مهم ترین خصلتی باشد که مردان در زنان جستجو می کنند.
    99 درصد از مردان در نظرسنجی های گوناگون این گونه اظهار داشته اند که زنانی که شخصیتشان پس از ازدواج دستخوش تغییر می شود، در ردیف نخست فهرست علل جدایی ها پس از ازدواج آنها قرار می گیرند. پافشاری در رفتاری که در آن زنان به منظور اهمیت بخشیدن به مرد خود، مرتبا با وی سازش کرده و از ابراز عقاید و نظرات خود خودداری می کنند و یا به لطیفه های بی مزه او می خندند، هیچ گاه نتیجه بخش نخواهد بود. بنابراین خویشتن حقیقی خود باشید و همواره مراقب باشید شاید مرد شما در حال امتحان کردن شما باشد.
    3 ــ به او نشان دهید که استقلال دارید. مردان از زنانی که به عقب تکیه می دهند و منتظر می مانند تا مرد آنها تمام امور زندگی آنها را به دست گیرد، بیزارند. نشان دهید با آن که شما از ایده های او استقبال می کنید، بدون او نیز توانایی به انجام رسانیدن کارها را دارید. به عنوان مثال: شما می خواهید به تماشای یک فیلم بخصوص به سینما روید، اما مرد شما به خاطر مشغله کار قادر به همراهی شما نیست. در عوض دلخور شدن و قهر کردن با خنده رویی بگویید که تنها به سینما خواهید رفت و همین کار را هم انجام دهید. هرگاه برنامه خرید خانه ای را در سر دارید آن را به پس از ازدواج خود موکول نکنید. زیرا این عمل سبب می شود تا مرد شما این گونه برداشت کند که شما فرد مستقلی نیستید. خلاصه نشان دهید که زندگی شما با او و بدون او ادامه خواهد یافت.
    4 ــ به او نشان دهید که فردی مهربان و دوست داشتنی هستید. شاید شگفت انگیز به نظر آید: یک مرد به دختری نیاز دارد که او را دوست داشته و خود نیز دوست داشتنی باشد. به همان میزان که استقلال فردی به زنان قدرت می بخشد به همان میزان نیز عدم توانایی آنها در سازگاری مردان را دلسرد می سازد. مردان این گونه زنان را بی احساس، بی عاطفه و ناتوان در عشق ورزی تلقی می کنند. بنابراین همان طور که زنان نیاز دارند استقلال فردی خود را به مردان نمایان سازند، باید به مردان نشان دهند که دارای آرزو و میل آتشینی برای قسمت کردن عشق خود با مرد زندگیشان هستند.
    5 ــ نشان دهید که او را دوست دارید. علاقه مندی به خویشتن حقیقی خودش و نه برای آنچه او می تواند برای شما فراهم آورد. بسیاری از مردان در پاسخ به این پرسش که چه چیزی پیش از ازدواج برای آنها حائز اهمیت بوده است پاسخ داده اند که اطمینان یافتن از آن که دختر مورد علاقه آنها را دوست داشته باشد برای آنچه که هستند و نه وسیله ای برای دستیابی به هدف. هیچ مردی دوست ندارد احساس کند که دختر مورد علاقه اش به این علت او را برگزیده که: او یک تامین کننده معیشت مناسب، یک شهروند نمونه و یا یک پدر خوب بالقوه باشد تمام این مسایل برای مردان نیز اهمیت دارد اما چگونه می توانید به این امر نائل آیید؟
    به زندگی او علاقه نشان دهید همچنین به علاقه مندی ها و ارزش هایی که او در زندگی قائل است. درباره شغلش صحبت کنید اما بیشتر به جنبه های معنوی و بالندگی شخصیتی آن توجه کنید و نه به درآمد و منافع مالی آن. از خصوصیات نیک شخصیتی و اخلاقی او سخن گویید.
    6 ــ برای آن که او را به دنبال خود بکشانید برایش نقش بازی نکنید. مردان کاملااز بازی هایی که زنان به آنها روی می آورند تا توجه مردان را جلب خود سازنده آگاه هستند. حتی ممکن است مردان اغوا شده و برای پیروزی در بازی های شما به هر عملی دست بزنند اما هیچ گاه متعهد به شما نخواهند شد. هم صحبت شدن با مردان دیگر برای برانگیختن حس حسادت در شریک خود و آن که مرد بیشتر جذب شما گردد ممکن است برای مدت کوتاهی کارساز باشد. اما او چگونه می تواند به شما اعتماد کند؟ هنگامی که شما را دسیسه گر بپندارد؟ حتی اگر وی شیفته شما باشد. هنگامی که کوچک ترین شبهه ای در اعتماد و صداقت شما داشته باشد از متعهد گشتن هراس خواهد داشت.
    7 ــ نشان دهید که قصد تغییر دادن او را در سر ندارید. هر گاه یک مرد احساس کند که تعهد به یک دختر و ازدواج با او سبب به وجود آمدن تغییرات عمده و اساسی در سبک زندگی او می شود، سرسختانه به متعهد گشتن از خود مقاومت نشان خواهد داد. حتی اگر عاشق آن دختر باشد. نشان دهید که قادر به سازش با او هستید نشان دهید از آن که وی بدون حضور شما برای تماشای فوتبال یک شب را با دوستان خود بگذراند، اعتراضی ندارید کاری نکنید که احساس کند اکنون باید از وقت خود کمال استفاده را ببرد زیرا زندگی او پس از ازدواج تغییر خواهد کرد.
    8 ــ به ظاهر خود اهمیت دهید. این بدین مفهوم نیست که شما مانند یک مدل قدم برداشته و یا لباس بپوشید. اما تا حدودی به ظاهر خود برسید. لباسی به تن کنید که بیانگر بهترین صفات و برازنده شما باشد. با اعتماد به نفس حرکت کرده و رفتار کنید. مسواک بزنید، به ناخن های خود برسید و از عطر و ادکلن به حد متعادل استفاده کند.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar