مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۸/۱٠

آزمونی که در زیر آمده، به ‌شما کمک می‌کند تا دریابید در قربانی‌شدن عشق، چه اندازه، جدی هستید. این آزمون، شامل ده نشانه‌ی خطر است که به شما در شناسایی قربانیان عشق کمک می‌کند. می‌توانید آزمون را براساس رابطه‌ای که هم‌اکنون دارید و یا روابط گذشته‌ی خود پاسخ دهید. هریک از جمله‌های خبری این آزمون را بر حسب این‌که تا چه حد در مورد شما صدق می‌کند، با یکی از گزینه‌های (بسیار زیاد، اغلب، گاه‌به‌گاه و به‌ندرت) صداقانه پاسخ دهید....


 

آیا فکر میکنید در رابطه تان شما یک قربانی عاشق هستید؟

 

آزمونی که در زیر آمده، به ‌شما کمک می‌کند تا دریابید در قربانی‌شدن عشق، چه اندازه، جدی هستید. این آزمون، شامل ده نشانه‌ی خطر است که به شما در شناسایی قربانیان عشق کمک می‌کند. می‌توانید آزمون را براساس رابطه‌ای که هم‌اکنون دارید و یا روابط گذشته‌ی خود پاسخ دهید. هریک از جمله‌های خبری این آزمون را بر حسب این‌که تا چه حد در مورد شما صدق می‌کند، با یکی از گزینه‌های (بسیار زیاد، اغلب، گاه‌به‌گاه و به‌ندرت) صداقانه پاسخ دهید.

 

ممکن است این‌که پیش خودتان اعتراف کنید، برایتان خوشایند نباشد. روبه‌رو شدن با این حقیقت، اولین قدم در جهت تغییر آن می‌باشد.

 

1- احساس می‌کنید می‌بایست در نزدیکی نامزد یا همسرتان، پاورچین پاورچین راه بروید تا مبادا او را ناراحت کنید.

2- احساس می‌کنید نامزد یا همسرتان، با شما با احترام رفتار نمی‌کند.

3- در محل کار یا هنگامی‌که با دوستان خود هستید، با اعتمادبه‌نفس و از موضع قدرت بیش‌تری برخورد می‌کنید.

4- از این‌که انرژی منفی به نامزد یا همسرتان بدهید، احساس امنیت و راحتی نمی‌کنید.

5- از این‌که نیازها و خواسته‌های‌تان را از نامزد یا همسرتان مطالبه کنید، مردد هستید و بعضی‌اوقات نگران‌اید که مبادا بیش از حد، محتاج جلوه کنید.

6- احساس می‌کنید رفتار نامزد یا همسرتان با شما، به‌مراتب بدتر از رفتار شما با اوست.

7- هنگامی‌که نامزد یا همسرتان رفتار مهربانانه‌ای با شما ندارد، به‌امید جلب محبتش، تلاش می‌کنید تا هرچه بیش‌تر با او مهربان باشید.

8- احساس می‌‌کنید برای این‌که به نامزد یا همسرتان نشان‌دهید که از عشق، محبت، آزادی و برابری سهمی دارید، باید خیلی تلاش نمایید تا او متقاعد گردد.

9- بیش‌تر اوقات مجبورید در مورد رفتار همسر یا اوضاع و شرایط زندگی‌تان، برای دیگران عذر و بهانه بیاورید و از او دفاع کنید.

10- به‌خاطر دست‌کم گرفتن و زیرپا گذاشتن عزت‌نفس خود در مقابل همسرتان، بیش‌تر اوقات از دست خودتان عصبانی می‌شوید، گرچه به خودتان قول‌داده بودید هرگز چنین رفتاری نکنید، اما هم‌چنان اجازه می‌دهید با عشق و محبت، کم‌تر از آن‌چه به‌راستی استحقاقش را دارید، با شما رفتار کنند.

 

چگونگی امتیازدهی:
بسیار زیاد 0
اغلب 4
گاه‌به‌گاه 8
به‌ندرت 10

حال امتیازهای خود را جمع ببندید:
امتیاز بین 80 تا 100: شما در رابطه‌ی خود، از موضعی برابر با همسرتان برخوردارید و هرگز آن‌چه و آن‌که هستید را به‌خاطر عشقِ بیش‌تر، فدا نمی‌کنید. به‌منظور جلوگیری از بروز مشکلات در آینده، روی مواردی که امتیاز کم‌تری گرفته‌اید، کار کنید.

امتیاز بین 60 تا 79: شما یک قربانی عشق با مشکل جدی نیستید اما در بسیاری از جاها، در روابط خود از موضع ضعف برخورد می‌کنید. توجه نمایید که ترس از دست‌دادن و تأیید، شما را از درخواست آن‌چه استحقاقش را دارید، بازمی‌دارد. سعی‌کنید در راستای عشق‌ورزیدن، با خودتان کار کنید.

امتیاز بین 40 تا 59: (اخطار): چه بخواهید و چه نخواهید، اعتراف کنید که در روابط خود با همسرتان، قربانی عشق هستید زیرا اجازه می‌دهید با شما بدرفتاری کنند. به‌منظور احقاق حق خود، در مقابل همسرتان نمی‌ایستید و چنان در فداکردن خود، جهت عشق بیش‌تر، متخصص شده‌اید که دیگر از یاد برده‌اید راحت بودن کنار دیگری، به چه معناست و چگونه احساسی می‌باشد. اندکی از این عشق را به خودتان هدیه دهید.

امتیاز بین صفر تا 39: (اورژانسی). شما یک قربانی عشق حرفه‌ای هستید. به احتمال زیاد نسبت به خود، از احترام شخصی بسیار ناچیزی برخوردارید و یا اصلاً از آن برخوردار نیستید؛ با توجه به رفتارهای بسیاری بدی که در زندگی‌ با شما می‌شود، می‌توان گفت که اعتمادبه‌نفس‌تان نیز بسیار پایین است. تا زمانی‌که خود را دوست‌ندارید، انتظار نداشته باشید به شما عشق بورزند. وقت آن رسیده که برخیزید و مانند یک فرد قوی باشید. مشاوره و کمک حرفه‌ای بگیرید و از فداکردن خود، دست‌کشیده و عزت‌نفس‌تان را دوباره بازیابید.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar