مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/۸/٤

محققان می گویند، شنیدن بیش از یک زبان در دوران جنینی در رحم مادر، می تواند به تولد نوزادان دو زبانه منجر شود.
  به گزارش ایرنا  به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان دانشگاههای بریتیش کلمبیا و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی فرانسه طی تحقیقی به این نتیجه رسیدند که کودکانی که مادرنشان یک زبانه هستند بیشتر به همان زبان مادری علاقه نشان می دهند اما کودکانی که مادرانشان دو زبانه هستند و مادر در زمان بارداری به هر دو زبان صحبت می کرده است، به یک میزان به هر دو زبان علاقه نشان می دهند.
"کریستا بیرز هینلین"، "جانت.اف ورکر" و "تریسی برنز دراین تحقیق که نتایج آن در مجله Science Psychological منتشر شده، همچنین نشان داده اند که کودکان مادران یک زبانه همانند کودکان دوزبانه می توانند تفاوت میان دو زبان را از هم تشخیص دهند.
محققان در این تحقیق بازتاب مکیدن کودک را بررسی کرده و دریافتند که هنگامی که مکیدن کودک تندتر می شود نشان دهنده توجه بیشتر وی به محرک است.
محققان در این تحقیق تاکید کرده اند که ریشه های دوزبانه شدن عمیق تر از چیزی است که پیش از این تصور می شد و به دوران پیش از تولد باز می گردد.


دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar