مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٦/٢۸

  

  یک پژوهش نشان داده است که ارتباط قوی بین افسردگی و از دست دادن تراکم استخوانی در بین زنان جوان وجود دارد.

 

نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که بین افسردگی و کاهش تراکم استخوانها ارتباط آشکاری وجود دارد و زنان جوان افسرده بیشتر مستعد ابتلا به پوکی استخوان هستند.

 

 این پژوهش نشان داده است که ارتباط قوی بین افسردگی و از دست دادن تراکم استخوانی در بین زنان جوان وجود دارد.

 

پوکی استخوان شایع‌ترین بیماری تحلیل برنده در کشورهای پیشرفته است. مبتلایان به این عارضه کاهش بافت استخوانی را تجربه می‌کنند که در نتیجه منجر به ترک خوردگی و شکستگی‌های استخوانی می‌شود. در بسیاری از موارد این شکستگی‌ها باعث بروز ناتوانایی‌های شدید و حتی مرگ بیمار می‌شود.

 

در این تحقیق، پژوهشگران در آمریکا اطلاعات حاصل از ۲۳ پژوهش اجرا شده در هشت کشور مختلف را مورد ارزیابی قرار داده و دریافته‌اند که ارتباط بین افسردگی و پوکی استخوان در زنان بسیار قوی‌تر از مردان است. این ارتباط بویژه در بین زنان جوان تا قبل از رسیدن به سن یائسگی قابل توجه و مشهودتر است.

دکتر بیوک تاجری
دکترای تخصصی روان شناسی سلامت روان درمانگر- مشاور نوجوانان- اعتیاد- سکس تراپیست * *******عضو هیئت علمی دانشگاه ******** نایب رئیس جمعیت بهروزان * ******مشاور سازمان های دولتی ********اهم تالیفات - خشونت خانوادگی و اعتیاد - اعتیاد سبب شناسی و درمان - رابطه آسیب زا: آشتی یا جدایی - آسیب شناسی اجتماعی - راهنمای جامع داروهای روان پزشکی ** مرکز مشاوره پاسارگاد 09360565701 میعاد 66947381-3 ساعت تماس 14-20
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar