مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٦/۱۸

پژوهشگران می گویند نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد افراد افسرده دو برابر دیگران در معرض ابتلا به زوال عقل در سنین پیری هستند.


افراد افسرده دو برابر دیگران در معرض ابتلا به زوال عقل در سنین پیری قرار دارند

  

پژوهشگران می گویند نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد افراد افسرده دو برابر دیگران در معرض ابتلا به زوال عقل در سنین پیری هستند.

 

محققان می دانند این دو بیماری اغلب با هم همراه می شوند، اما هنوز مشخص نیست که آیا یکی عامل بروز دیگری است یا خیر.

اکنون دو تحقیق که نتایج آنها در نشریه آمریکایی نورولوژی منتشر شده، نشان می دهد افسردگی خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد؛ هر چند علت این امر برای محققان روشن نیست.

آنها تاکید دارند این یافته ها ارتباط این دو بیماری را نشان می دهد نه علت مستقیم آن را.

این دانشمندان می گویند برای مشخص شدن علت ارتباط این دو بیماری باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد.

آنها معتقدند شیمی مغز و عوامل شیوه زندگی مانند رژیم غذایی و فعالیت اجتماعی فرد می تواند نقش مهمی در بروز این بیماری ها داشته باشد.

دکتر جین ساژینسکی مجری یکی از این تحقیقات از دانشگاه ماساچوست می گوید: در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا افسردگی موجب زوال عقل می شود یا خیر، شیوه هایی وجود دارد که افسردگی می تواند خطر زوال عقل را تحت تاثیر قرار دهد.

التهاب بافت مغز که هنگام افسردگی فرد بروز می کند، می تواند در بروز زوال عقل نقش داشته باشد. پروتئین های خاصی در مغز شناسایی شده اند که با افسردگی افزایش می یابد و می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را بالا ببرد.

ربه کا وود مدیر اجرایی موسسه تحقیقات آلزایمر تراست می گوید: شباهت نشانه های بین زوال عقل و افسردگی گاهی اوقات موجب بروز اشتباه درتشخیص می شود، اما نمی دانیم که این دو از نظر زیست شناختی با هم مرتبط هستند یا خیر.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar