مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٦/٩

  

یکى از قهرمانان دوچرخه سوارى جهان در سن ۲۴ سالگى به علت حفظ روحیه اش و مبارزه با بیمارى سرطان که به آن مبتلا شده بود، موفق شد چهره اى جاودانى ازخود درجهان برجاى بگذارد.
نام این مرد که به عنوان الگوى بسیارى از بیماران درجهان شده است، پس از سالها دردل بیماران نورامید به زندگى مى بخشد.

 

 

قوى زندگى کنید

نجات یافته

 

 

 

 

 

 

یکى از قهرمانان دوچرخه سوارى جهان در سن ۲۴ سالگى به علت حفظ روحیه اش و مبارزه با بیمارى سرطان که به آن مبتلا شده بود، موفق شد چهره اى جاودانى ازخود درجهان برجاى بگذارد.
نام این مرد که به عنوان الگوى بسیارى از بیماران درجهان شده است، پس از سالها دردل بیماران نورامید به زندگى مى بخشد.
«لانس آمسترانگ» در
۲۱سالگى وقتى خود را براى شرکت در مسابقات دوچرخه سوارى تور فرانسه آماده مى کرد، جوان ترین شرکت کننده از آمریکا به شمارمى رفت.
سه سال بعد درحالى که او وارد
۲۴سالگى شده بود و در سومین دوره این تور شرکت کرده بود به علت احساس دردشدید در قفسه سینه از دور مسابقات خارج شد.
«لانس» که به شدت دچار مشکلات شدید تنفسى شده بود، در بیمارستان بسترى شد و پزشکان دراین زمان بود که متوجه شدند او به یک سرطان پیشرفته مبتلا شده است.
ریه هاى او پر از تومورهاى سرطانى شده بود و این احتمال مى رفت که با پیشرفت بیشتر سرطان به مغز او آسیب برسد.
پزشکان تنها احتمال مى دادند که «لانس» مدت کوتاهى زنده بماند زیرا که بیمارى او در بدترین و وخیم ترین حالت خود قرارداشت.
در لحظاتى که امیدى به ادامه زندگى لانس نبود، او تصمیم گرفت تا با این شرایط و مرگ بجنگد.
خودش دراین مورد مى گوید: با خودم تصمیم گرفتم که هرطور شده سلامتى ام را به دست آورم به همین علت بعد از عمل جراحى به محض اینکه کمى زخمهایم التیام گرفت، دوباره به سراغ دوچرخه ام رفتم.
پس از مدت کوتاهى با وجود تلاش لانس، بیمارى او پیشرفت کرد، او تحت عمل جراحى مغز قرارگرفت. شیمى درمانى روى او چندماه طول کشید ولى پس از سه ماه وقتى حال لانس روبه بهبود گذاشت، او دوباره تمرینات ورزشى اش را آغازکرد.
«لیندا» - مادر لانس - که درتمام این مدت پرستارى از او را به عهده داشت دراین مورد مى گوید:
۱۷سال داشتم که لانس را به دنیا آوردم ولى مدتى بعد پس ازاختلاف با پدر او از هم جداشدیم و لانس نزد من ماند. براى اینکه بتوانم از عهده مخارج زندگى بربیایم ناچار بودم که دوجا کارکنم.
لانس بهبودى اش را مدیون مادرش مى داند و با اشاره به مادرش مى گوید: این زن همه چیز من است. او مربى من، دوست من، انگیزه و شوق من، دکتر تغذیه من و راننده من است.
از خدا سپاسگزارم که او را داشته ام. او درهمه شرایط سخت درکنار من بوده است.
او گفته است: لانس بلند شو و مبارزه کن. باید دراین یکى هم برنده باشى هیچوقت نباید باخت ازآن تو باشد.
وى ادامه مى دهد: در همه شرایط سخت چه در مسابقات و چه هنگام مقابله با بیمارى ام به حرفهاى او فکرکرده ام.
لانس که پس ازجدایى ازهمسر نخست اش با شرلى کرا - آهنگساز معروف آمریکایى - نامزدکرده است، به دلیل شجاعت و شخصیت ویژه اش موردتوجه این زن هنرمند قرارگرفته است.
این زن آهنگساز مى گوید: بعد از یکسال آشنایى با لانس، از بودن درکنار او لذت مى برم. وقتى که خود را براى شرکت در ششمین دوره مسابقات فرانسه آماده مى کرد متوجه شدم که رشته کارى او خیلى پرهیجان تر از کار من است. هم تیمى هاى او از
۷۰ کشور مختلف هستند و من از هم صحبتى با آنها چیزهاى زیادى آموخته ام. همین باعث شد که از دنیاى انحصارى ام بیرون بیایم.
یکى ازکارهاى زیبا و کم نظیرى که براى کمک به افراد سرطانى صورت گرفته است، ساخته شدن یک دستبند براى نجات یافتگان از این بیمارى است.
براى نخستین بار شرکت تولید لوازم ورزشى «نایک» با اهدا یک میلیون دلار، موجب ساخته شدن
۵میلیون دستبند که مخصوص افرادى بود که در زندگى قوى هستند، شد. روى تمام این دستبندها نام لانس حک شده بود. افراد علاقه مند با پرداخت یک دلار صاحب یکى از این دستبندها مى شدند و این پولها صرف کمک به بیماران سرطانى و یا انجام هرگونه تحقیق درمورد این بیمارى مى شد.
درمدت زمان کوتاهى این دستبندها در سراسرجهان نه تنها شناخته شد بلکه طرفدار پیداکرد. عده زیادى از اقشار مختلف مردم اقدام به خرید این دستبند کردند و حتى عده اى حاضر بودند با پرداخت
۲۰ دلار صاحب یکى از این دستبندها شوند بطوریکه ۳۲ میلیون نفر درجهان صاحب این دستبند هستند که سمبل مبارزه با بیمارى سرطان است.
با ساخته شدن یک برنامه تلویزیونى که درآن «لانس» با مردم صحبت مى کرد، صدها بیمار سرطانى در تماس با برنامه تلویزیونى آرزو کردند که مثل لانس قوى و شجاع باشند.
«اندرى» که به سرطان سینه مبتلا است، مى گوید: بعد از چهارسال دوباره سرطان من برگشته است. ولى من مبارزه با سرطان را آغازکرده ام و به بهبودى خوشبین هستم حتى روزهایى که به شیمى درمانى مى روم درست روزهایى ازماه است که قبل از ازدواج با شوهرم در آن روزها با او دیدار مى کردم. من مى خواهم اشتیاق آن روزها باعث افزایش انرژى ام شود. من مبارزه را از لانس قهرمان آموخته ام. روزهایى بوده که توان برخاستن از رختخواب را نداشته ام. احساس کرده ام مبارزه کافى است و من دیگر توان مقابله ندارم ولى وقتى چشمم به دستبند «قوى زندگى کنید» لانس افتاده از جا بلند شده ام و به زندگى قدرتمندانه فکرکرده ام و انگیزه مبارزه درمن بیدار شده است.
«لانس» اکنون
۳۳ سال دارد و نامش را درتاریخ به عنوان نخستین کسى که توانست در شش مسابقه متوالى دوچرخه سوارى تور فرانسه مقام اول را کسب کند، به ثبت رساند او مسافت ۲ هزارمایل را در ۲۳ روز طى کرد. هدف او این بود که ثابت کند: تسلیم نخواهدشد.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar