مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی
در این وبلاگ به طور محدود تجارب بالینی و راهکارهای تجربه شده در مشاوره و روان درمانی را با همکاران و مراجعین عزیز در میان می گذاریم
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: دکتر بیوک تاجری - ۱۳۸٩/٦/٤

خواب های خوش با نگهداری گل در اتاق خواب

  دانشمندان توصیه می کنند اگر می خواهید خواب های خوب ببینید، در اتاق خوابتان گل داشته باشید.


    
به گفته آنها قرار دادن گل زیر بینی داوطلبان یک آزمایش علمی، باعث شده آنها خواب های خوش ببینند.در عوض یافته های دانشمندان آلمانی نشان می دهد بوی تخم مرغ گندیده روی 15 زن در حال خواب، تاثیر معکوس داشته است.
    
این گروه از دانشمندان تصمیم گرفته اند یافته های خود را برای تحقیق درباره افرادی که کابوس می بینند به کار ببرند.
    
پروفسور بوریس استاک و تیمش از بیمارستان دانشگاه مانهایم اعتقاد دارند ممکن است قرار داشتن در معرض رایحه، خواب این افراد را شیرین تر کند.
    
آنها منتظر ماندند خواب داوطلبان عمیق شود و سپس آنها را به مدت 10 ثانیه در معرض بو قرار دادند و یک دقیقه بعد آنها را بیدار کردند، سپس از این افراد درباره خوابشان و حسی که نسبت به آن خواب داشتند، پرسش شد. آنها درباره بو کردن چیزی خواب ندیدند اما کیفیت عاطفی خواب هایشان بسته به نوع محرک، تغییر کرده بود.


    
پژوهش های قبلی نشان داده بودند محرک های دیگر مثل صدا، فشار، یا لرزش قادرند روی کیفیت عاطفی خواب تاثیر بگذارند.دکتر ارشاد ابراهیم از مرکز مطالعات خواب لندن می گوید: ارتباط بین محرک های خارجی و خواب دیدن، مساله ای است که هرکدام از ما تا حدی با آن آشنا هستیم.
    
او می گوید: این پژوهش ابتدایی گامی است به سوی شفاف سازی سوالات موجود و ممکن است از لحاظ  درمانی نیز مفید واقع شود.

 

کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar